Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Kiedy można zrezygnować z fotelika samochodowego dla dziecka?

Artykuł

Nie zawsze dziecko lubi jeździć w foteliku samochodowym. Kiedy można z niego zrezygnować? Kluczowy tutaj jest wzrost dziecka.

Rezygnacja fotelik samochodowy
Autor: freepik

Nowe przepisy dotyczące jazdy dziecka w foteliku samochodowym

Do maja 2015 roku dziecko, które ukończyło 12 lat, nie musiało już jeździć w foteliku samochodowym. Teraz przepisy o ruchu drogowym nieco się zmieniły. To nie wiek decyduje o tym, czy dziecko ma podróżować w foteliku samochodowym, a wzrost. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 150 cm wzrostu, koniecznie musi podczas jazdy autem, być we wspomnianym foteliku.

Kogo dotyczy przewożenie dziecka w foteliku?

Przewożenie dziecka w foteliku samochodowym dotyczy wszystkich właścicieli samochodów osobowych. Te same przepisy również dotyczą samochodów ciężarowych. Nie ma tutaj żadnego wyjątku.

Co jeśli dziecko nie mieści się w foteliku samochodowym?

Jeśli Twoja dziecko nie ma 150 cm, koniecznie musi jeździć w foteliku samochodowym. To jest jasne. Takie są przepisy. Jeśli natomiast waży ono więcej niż 36 kg i zwyczajnie nie mieści się w foteliku, można wykorzystać inne urządzenie przytrzymujące. Warto również wiedzieć, że są podkładki dla starszych dzieci. Z tej opcji również można skorzystać.

Zakup i montaż fotelika samochodowego

Musisz pamiętać o bardzo ważnych kwestiach. Jedną z nich jest to, że fotelik musi być dopasowany do siedziska. Nie może on pod żadnym pozorem kołysać się, czy też przesuwać na boki. Bardzo dobrym i jednocześnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat