Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Kazik mieszka w mieście” - recenzja

Artykuł

Książka dla miłośników architektury, która nie tylko uczy, ale także pozwala na świetną zabawę. Usiądź z dzieckiem i stwórzcie coś razem. Radości nie będzie końca.

Kazik w miescie
Autor: Materiały prasowe

„Kazik mieszka w mieście” to ciekawa książka, która zabierze nas w podróż po całym mieście. Poznać możemy najciekawsze budowle, a także mieć okazję coś namalować i zaprojektować. To bardzo kreatywna i pouczająca pozycja, która zapewni kilka godzin dobrej zabawy. Jeśli Wasze dzieci lubią organizować przestrzeń wokół siebie, to ta książka może im się spodobać. Tutaj co prawda nie zaprojektują swojego pokoju, ale będą miały okazję stworzyć ogromne parki, wieżowce i mosty. Odkryją czym jest kino i teatr, a także będą mogły stworzyć swoje własne graffiti.

Głównym bohaterem jest Kazik, który wraz ze swoim tatą zwiedza całe miasto. Tata chłopca jest architektem, a syn koniecznie chce pójść w jego ślady. W ten sposób wyrusza w niesamowitą podróż, która przyniesie wiele ciekawych doznań. Na swojej drodze spotka gołębia Ryszarda i szczura Maurycego. Zwierzęta pokażą mu jak działa całe miasto i dadzą wskazówki dotyczące szybkiej komunikacji. Nauczą go segregacji śmieci, a także historii wszystkich budynków. Ten radosny spacer po zaułkach miasta może być naprawdę bardzo pouczający. Dziecko w trakcie jego trwania wykona mnóstwo ciekawych i mądrych zadań. Architektura nie będzie miała żadnych tajemnic przed nami, jeśli dobrze przeanalizujemy każdą budowlę. Wszystkie miejsca mają swoją historię i warto uświadamiać dziecko, gdzie mieszka. Wydanie książki jest dość duże co jest dużym plusem podczas pracy z dzieckiem.

W podróż z Kazikiem warto wybrać się z naszą pociechą. Wspólnie możecie się świetnie bawić i spędzić czas na kolorowaniu, projektowaniu i tworzeniu nowych miejsc. Osobiście nie przepadałam nigdy za tego typu lekturami. Ta jednak przypadła mi do gustu. Nie stało to się jednak na samym początku, a dopiero wtedy kiedy mój synek z tatą wspólnie zaaranżowali każdą część naszego miasta. Z szaro- burej książki powstała barwna metropolia, która cieszy oko i pokazuje piękną historię i prawdziwe życie w dużym mieście. Na koniec czeka na wszystkich śmieszna gra planszowa, w którą każdy może zagrać niezależnie od wieku.

Joanna Rzezak, „Kazik mieszka w mieście”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat