Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Kawaii. Jak rysować naprawdę uroczo” – recenzja

Artykuł

Sztuka rysowania to coś, co zawsze mnie fascynowało. Nie potrafię rysować i lekcja plastyki to była dla mnie męka.

Kawaii jak rysowac naprawde uroczo
Autor: Materiały prasowe

Szkoda, że w tamtym czasie nie miałam takiej książki w domu i ubolewam nad tym, że nauczyciele w szkole nie uczyli nas rysować właśnie w taki sposób, jaki pokazuje Angela w swoim poradniku.

Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem wśród koleżanek, że nie potrafią rysować. Dla mnie to żadna nowość. Sama jestem kiepska w tej materii i nigdy nie wiedziałam jak narysować ładny zamek, domek czy księżniczkę. Nigdy nie zastanawiałam się, czy są jakieś techniki czy triki, dzięki którym mogłabym szybko nauczyć się rysunku. Kiedy w moje ręce trafiła książka Angeli byłam nie tylko zaskoczona, ale i zauroczona całą jej oprawą - słodka, kolorowa okładka i zawartość, w której razem z moim synkiem przepadłam na kilka godzin.

Autorka rozpoczyna książkę od kilku słów o sobie. Możemy przeczytać, że jest graficzką i to co robi, jest jej całym życiem, pasją i każdą chwilę wykorzystuje na tworzenie czegoś nowego. Od zawsze wiedziała, co chce robić. Ten mały poradnik artysty jest genialny pod każdym względem. Zaczynamy naukę od nauki rysowania prostych figur geometrycznych: koła, kwadratu czy trójkąta. Później uczymy się łączyć figury w taki sposób, by powstały buźki uroczych postaci. Dzięki dbałości o detale i kolory, postać z bajki może powstać w ciągu kilku chwil. Dla kogoś, kto nie potrafi rysować podstawowych rzeczy, może to okazać się prawdziwą lekcją sztuki tworzenia niesamowitych postaci, zwierząt i rzeczy. Dzięki Angeli nauczyłam się rysować sarnę, niedźwiedzia, rolnika, a także cudne, kolorowe słodycze i smakowicie wyglądającą pizzę. Warto przenieść się do świata Kawaii. Dzieci, dzięki tej książce, mogą mieć fantastyczne lekcje plastyki i mogą się dużo nauczyć dzięki technice rysowania, jaką przedstawia autorka. Wydanie książki jest tak piękne, że z pewnością już na sam jej widok chce się sięgnąć po kredki.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały – „Zaczynamy”, „Urocze Postacie”, „Urocze Stworzenia” i „Urocze rzeczy”. Niesamowite jest to, że prostymi ruchami ołówka można narysować np. tygrysa czy papugę. Wszystko wydaje się skomplikowane, a jednak nie do końca tak jest. Kilka figur i dobrze dobrana kolorystyka sprawiają, że w kilka chwil powstaje obraz jak z prawdziwej kreskówki. Polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą razem z dziećmi rysować i malować. Być może ktoś odkryje w sobie duszę artysty i zapragnie zagłębiać wiedzę o Kawaii?

Angela Nguyen, „Kawaii, Jak rysować naprawdę uroczo”, Wydawnictwo Arkady, Warszawa, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat