Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmiły dzieci piersią wśród ściętych drzew

Artykuł

Kilkanaście krakowianek w nietypowy sposób protestowało niedawno przeciwko bezmyślnemu wycinaniu drzew w Polsce. Karmiły niemowlęta siedząc na ściętych pniach.

Karmily dzieci sciete drzewa
Autor: pixabay.com

„Matka Polka na wyrębie” to akcja ekologiczna, o której głośno teraz w mediach. Zainicjowała ją krakowska artystka i działaczka ekologiczna Cecylia Malik, która przekonała do niej karmiące matki z Grodu Kraka. Celem oryginalnego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na ogałacanie powierzchni Polski z drzew i wyrażenie sprzeciwu kobiet, które chcą zapewnić szczęśliwe życie i przyszłość swoim dzieciom. Pomysłodawczyni akcji tłumaczyła, że karmienie niemowląt mlekiem matki to czynność bardzo naturalna, a kochająca swoje potomstwo matka, pragnie zapewnić mu zdrowe życie i czyste powietrze. Lekkomyślne wycinanie drzew w imię doraźnych interesów to prosta droga do zanieczyszczonego powietrza i problemów zdrowotnych najmłodszych. Aby podkreślić sprzeciw kobiet-matek wobec aktualnej polityki władz w zakresie ochrony przyrody, zorganizowano w sobotę 04 marca w krakowskim Parku Lotników Polskich wspólne karmienie niemowląt pośród ściętych drzew. Cichy, ale jakże wyrazisty protest ma szansę zostać powtórzony w innych miastach Polski. Zainteresowanych mam nie brakuje. Zdjęcia akcji mają trafić w ręce pary prezydenckiej, ministra środowiska i premier Beaty Szydło.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat