Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmienie piersią przy przeziębieniu lub grypie

Artykuł

Artykuł dla tych młodych mam, które mają dylemat, czy karmić swoje potomstwo piersią, gdy chorują.

Karmienie piersia przeziebienie grypa
Autor: pixabay.com

Warto wiedzieć, że chora mama nie musi z reguły rezygnować z karmienia piersią. Do jej mleka przedostają się bowiem przeciwciała, które wzmacniają organizm maluszka, zapewniając mu ochronę przed zarazkami. Nie jest zalecane, aby nagle odstawiać dziecko od piersi. Może mu to bowiem bardzo zaszkodzić.

Aby nie zarazić potomka, warto unikać kaszlenia i kichania w jego pobliżu. Ważne także, aby podczas choroby często myć ręce i wypróżniać nos w chusteczki, które od razu po spełnieniu swojej funkcji, zostaną wrzucone do kosza. Chora karmiąca matka powinna używać naturalnych leków i dbać o to, by pić więcej niż zazwyczaj. Niektóre kobiety noszą maseczki na twarzy, gdy chorują i przebywają blisko potomka. Nie jest to jednak wcale konieczność.

Gdy lekarz zaleci leczenie syntetycznymi produktami leczniczymi, warto się temu podporządkować. Dostępnych jest bowiem aktualnie sporo środków bezpiecznych dla dzieci karmionych piersią. Gdy trzeba zażyć lek, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie niemowlęcia, dobrze tuż przed kuracją odciągnąć dla dziecka taką ilość pokarmu, która zaspokoi głód malucha. Mleko na zapas należy przechowywać w zamrażalniku.

Bardzo ważne jest, aby karmiąca piersią nie zażywała żadnych leków bez uzgodnienia tego ze swoim lekarzem. Warto wiedzieć jednak, że do bezpiecznych środków leczniczych dla kobiet karmiących należą np. krople do nosa, Apap. Przed zażyciem ibuprofenu czy paracetamolu, należy upewnić się, czy osoba, która chce sięgnąć po te produkty lecznicze, nie jest uczulona na któryś ze składników. Łagodzić katar pomaga roztwór soli fizjologicznej, a gdy podrażnione są okolice nosa, warto posmarować je maścią z witaminą A lub jakimś kremem. Dostępne w aptekach bez recepty syropy na kaszel także nie powinny zaszkodzić niemowlęciu karmionemu piersią przez chorą mamę. Pomocne i nieszkodliwe są z reguły również tabletki do ssania na ból gardła, które bez recepty dostać można w aptekach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat