Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmienie mieszane

Artykuł

Artykuł dla mam, które zastanawiają się, czy nie połączyć karmienia dziecka piersią z karmieniem pociechy z butelki.

Karmienie mieszane
Autor: pixabay.com

Powodów, dla których wprowadza się karmienie mieszane u małego dziecka, jest mnóstwo. Rodziny decydują się na to np. wtedy, kiedy maluch zbyt wolno przybiera na wadze, matka dziecka wyjeżdża na kilka dni, wróciła do pracy zawodowej i nie ma jej długo w domu, choruje lub idzie do szpitala.

Lekarz może zalecić również karmienie mieszane, kiedy niemowlę jest zbyt słabe na ssanie piersi swojej mamy lub istnieją przeciwwskazania medyczne, co do tego, aby maluch żywił się tylko i wyłącznie mlekiem z kobiecej piersi. Stosowanie karmienia mieszanego możliwe jest już u noworodka. Dzięki temu, w razie potrzeby zyskujemy pewność, że maluszek będzie najedzony. Rodzice, którzy za zgodą lub zaleceniem lekarza zdecydują się wprowadzić karmienie mieszane, powinni wiedzieć, że małe dziecko można karmić nie tylko butelką, ale również przy pomocy łyżeczki, pipetki, strzykawki bez igły lub specjalnego zestawu do karmienia. Gdy pediatra dobierze odpowiedni pokarm dla dziecka, mama i tata malucha powinni nauczyć się poprawnej techniki karmienia swojego potomka. Mleko modyfikowane musi odpowiadać potrzebom niemowlęcia na danym etapie rozwoju. Ważne więc, aby raz na jakiś czas zapytać lekarza, czy nie trzeba zmienić rodzaju pokarmu dla dziecka. Gdy przyzwyczajamy malucha do karmienia mieszanego, dobrze zaspokajać jego głód na żądanie. Gdy wprowadzamy karmienie piersią i z butelki, koniecznym jest bacznie obserwować reakcje naszej pociechy na mleko modyfikowane, tak aby zauważyć ewentualne alergie na jakiś jego składnik.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat