Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Kareta pod porodówką w Tczewie

Artykuł

Pewien świeżo upieczony ojciec postanowił hucznie i z rozmachem uczcić narodziny swojego potomka. Przysłał więc pod porodówkę karetę i orkiestrę.

Kareta szpital
Autor: facebook.com/Daniel Dobkowski

Na wieść, że ukochana powiła dziecko, pewien mieszkający w województwie pomorskim Bułgar narodowości romskiej, wynajął zaprzężoną w dwa konie pozłacaną karetę oraz orkiestrę. Bajkowy powóz zaparkował przed szpitalem w Tczewie, a elegancko ubrany stangret oczekiwał na pojawienie się świeżo upieczonej mamy i jej dziecka. Kobiecie z maluszkiem towarzyszyła rodzina i znajomi oraz grająca bałkańskie melodie grupa muzyczna. Widok karocy i członków orkiestry wzbudził sensację wśród pracowników i pacjentów tczewskiego szpitala. Nic dziwnego, taki oryginalny sposób witania na świecie noworodka widzieli pierwszy raz w życiu. Wśród Bułgarów narodowości romskiej takie obrazki nie są jednak czymś nadzwyczajnym ani unikalnym. Słyną oni bowiem z wystawnego świętowania uroczystości rodzinnych, a w szczególności narodzin dziecka i wesel. Fantazji świeżo upieczonemu ojcu pogratulował prezydent Tczewa. Włodarz miasta wyraził nadzieję, że nowo powiększona rodzina stanie się źródłem inspiracji dla mieszkańców.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat