Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Joga dla najmłodszych” - recenzja

Artykuł

Książka zawiera ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ciało dziecka.

Joga dla najmlodszych
Autor: Materiały prasowe

Aktywność ruchowa to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka. Pomaga rozładować emocje, zacisnąć więzi społeczne oraz poprawić sprawność umysłową i fizyczną. Dlatego bardzo istotną kwestią jest zapewnienie dziecku właściwej ilości ćwiczeń. Codzienna gimnastyka ma wpływ m.in. na wzmocnienie mięśni, poprawię kondycji, redukcję stresu, poprawę samoakceptacji dziecka. Jednym z rodzajów aktywności fizycznej jest joga.

„Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie” to książka prezentująca dwadzieścia ćwiczeń rozciągających i wzmacniających ciało dzieci. Każdy układ ciała jest przedstawiony na jednej stronie i jest porównany z konkretnym zwierzęciem. Krok po korku opisane są kolejne ruchy jakie należy wykonać. Ponadto autorka każde ćwiczenie wzbogaciła o krótką sentencję – naukę, płynącą od poszczególnych zwierzątek.

Przede wszystkim wzrok przykuwa piękna oprawa książki. Barwna ilustracja cieszy oko i zachęca do zapoznania się z treścią. Ćwiczenia są przedstawione prosto, zrozumiale i zabawnie – przypominają zachowanie zwierząt. Ich wykonanie nie sprawi problemu najmłodszym dzieciom. Książka oprócz słownego opisu ćwiczeń, zawiera również instrukcję obrazkową, co stanowi dodatkowe ułatwienie. Porównanie zadań do zwierząt na pewno zachęci dzieci do gimnastyki i sprawi wiele frajdy. Co więcej ćwiczenia mogą być wykonywane wspólnie z rodzicami lub przyjaciółmi.

Dodatkową zaletą jest uzupełnienie ćwiczeń dwudziestoma sentencjami. Każde ze zwierząt prezentuje inną cechę charakteru: lew - odwagę, mewa - wolność, a zając - szybkość. Oprócz treningu ciała i umysłu, dzieci uczą się sposobu bycia zwierząt. Ta pozycja literacka zapewnia świetną rozrywkę dla całej rodziny. Uczy, bawi i rozwija. Bardzo polecam tę lekturę, dzieci i rodzice będą zachwyceni.

„Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie”, Lorena Pajalunga, Wydawnictwo Arkady, Warszawa 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat