Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Jakie cuda może zdziałać miłość rodzica do dziecka?

Artykuł

Dziecka nigdy nie rozpuści się nadmiarem miłości, ale kompensowaniem jej braku w inny sposób np. kupowaniem różnych rzeczy.

Milosc rodzica dziecko
Autor: pixabay.com

Kiedyś przeczytałam to zdanie i wywarło na mnie ogromne wrażenie. To prawda, miłość jest uczuciem tak niesamowicie budującym, że niemożliwością jest, aby jej nadmiar prowadził do samolubstwa czy tzw. „rozwydrzenia”. Miłość rodzicielska jest najważniejszym elementem wychowania młodego człowieka niezależnie od przyjętych metod i technik. Jeżeli rodzice są czuli dla swoich dzieci; spędzają z nimi czas, rozmawiają, są cierpliwi i naprawdę w nie wierzą - są naprawdę świetnymi rodzicami.

Ostatnio, totalnie przypadkiem, przeczytałam wywiad z jedną z wolontariuszek, która służy w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Po lekturze wywiadu ryczałam jak bóbr. Czy zdajecie sobie sprawę, że ośrodek ten szuka osób do przytulania niemowląt? Aby czuły obecność drugiego człowieka? Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież nic nie pamiętamy ze swoich pierwszych 3 lat życia, ale uczucia jakimi się darzymy, przenikają ponad pamięcią. Wolontariuszka z Otwocka napisała, że to, co ją przeraża, to cisza panująca w ośrodku. Czy możliwe jest, aby niemowlęta były cicho? Tak. Dzieci płaczem wzywają swoich rodziców, a gdy ci nie pojawiają się i nie tulą ich, tracą nadzieję i przestają płakać. Jak może kilkumiesięczne dziecko stracić nadzieję? Jak się okazuje, może. Już dawno temu udowodniono, że hipokamp w mózgu dziecka otoczonego miłością jest ponad 10% większy niż hipokamp u dzieci pozbawionych wsparcia. Udowadnia to jedną, arcyważną tezę – dzieci potrzebują przede wszystkim naszej uwagi, miłości i wsparcia.

Miłość sprawia ponadto, że dzieci są pewne siebie, wierzą w swoje możliwości oraz są zdrowsze – u dzieci kochanych spada ryzyko chorób układu krążenia, udaru czy cukrzycy. Dzieci kochane uzyskują również dużo lepsze wyniki w nauce, a także odnoszą w przyszłości sukcesy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat