Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak zwiększyć w domu bezpieczeństwo małego dziecka?

Artykuł

Zabezpieczenie codziennego otoczenia naszego potomstwa bywa wyzwaniem. Warto jednak dobrze do tego się przyłożyć.

Dom bezpieczenstwo male dziecko
Autor: freepik

Aby ochronić dziecko przed bolesnymi urazami, dobrze choć raz tak obejrzeć nasze mieszkanie, by przeanalizować wyposażenie wszystkich pomieszczeń pod kątem bezpieczeństwa naszych latorośli. Niebezpiecznych przedmiotów w zasięgu oczu, rączek i nóżek naszych kochanych szkrabów jest mnóstwo. Ich eliminacja to gwarancja spokojnego dzieciństwa dzieci i ochrony ich zdrowia.

Świetnym pomysłem jest zakup osłonek narożnikowych na krawędzie ostrych mebli oraz zabezpieczenie szuflad przed ciekawskimi rączkami naszych pociech. Opłaca się również chować przed dziećmi leki, kosmetyki, środki czystości oraz alkohol. Mogą one bowiem bardzo poważnie zaszkodzić zdrowiu naszej pociechy. Aby nasz potomek nie doznał niepotrzebnego uszczerbku na ciele, warto pozbyć się z domu szklanych przedmiotów oraz ciężkich figurek. Koniecznie trzeba też pamiętać, aby nie trzymać żadnych narzędzi czy noży w miejscach łatwo dostępnych dla dzieci. Atrakcyjną zabawą dla maluchów jest ściąganie ze stołów obrusów. Gdy znajdują się na nich jakieś przedmioty, może się to jednak bardzo źle skończyć. Ręka dziecka we włączniku elektrycznym to również potencjalne niebezpieczeństwo dla jego zdrowia. Nie warto więc skąpić pieniędzy na zatyczki do gniazdek. Regularne przyglądanie się temu, co leży na naszych podłogach to bardzo dobra prewencja różnych uszczerbków na zdrowiu małych dzieci. Połknięcie przez malucha np. guzika, który nieopatrznie wylądował pod nogami, może bowiem bardzo poważnie mu zaszkodzić. Upadki dzieci ze schodów to chleb powszedni wielu rodziców. Warto zamontować więc na tym elemencie budynku mieszkalnego bramki ochronne, które będą chronić nasze skarby przed niebezpieczeństwem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat