Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Jak zasypiasz?" - recenzja

Artykuł

Kiedy zacząć dzieciom czytać? Czy sięgać od razu po znane bajki? A może alternatywą jest mini pop-up?

Jak zasypiasz
Autor: Materiały prasowe

Rynek wydawniczy literatury dziecięcej stara się zaskakiwać młodego czytelnika, dostarczać mu nowych bodźców do rozwoju, a także krzewić miłość do czytania. Książki pop-up mają na celu oswojenie najmłodszych odbiorców z przeglądaniem i czytaniem. Trójwymiarowe książeczki z ruchomymi elementami to strzał w dziesiątkę.

W ten trend wpisuje się mini pop-up „Jak zasypiasz?”. W książeczce znajdziemy kilka zwierzaków i dowiemy się, w jaki sposób zasypiają najchętniej. Na każdej stronie umieszczona jest kartonowa dźwignia ze strzałką, która sugeruje kierunek ruchu. Gdy pociągniemy za nią wprawimy zwierzaki w ruch. W ten sposób dowiemy się jak lubią zasypiać: koty, szczeniaczki, łabędziątka, kangurzątka, psotne małpia, misie koala, a nawet nietoperze. Każdy obrazek utrzymany jest w stonowanej gamie kolorystycznej. Autorzy wprowadzają maksymalnie cztery barwy na stronie, by nie rozpraszać małego czytelnika. Wniosek płynący z tej niewielkiej objętościowo książeczki jest prosty: wszyscy lubimy czuć się bezpiecznie, gdy przychodzi pora na sen.

Takie wspólne czytanie przed snem zdecydowanie będzie miało działanie uspokajające i wyciszające malucha. Książeczki świetnie nadają się dla dzieciaków od 3. roku życia. W tym wieku najmłodsi członkowie rodziny z pewnością poradzą już sobie z kartonowymi dźwigniami. Pytanie tylko, ile zabawy wytrzyma ta oryginalna książka?

Warto spróbować i przekonać się, czy nasz maluch znajdzie przyjemność w takiej zabawie. Wprawianie zwierząt w ruch to nie lada wyzwanie, ale daje ogromną satysfakcję. A po takiej lekturze może warto porozmawiać o zasypianiu? Bo czy tak naprawdę zdajesz sobie sprawę z tego jak ty zasypiasz?

Olivia Cosneau, Bernard Duisit, "Jak zasypiasz?", Warszawa, Wydawnictwo Dwie Siostry, 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat