Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Płeć dziecka

Jak zaplanować płeć dziecka?

Artykuł

Za to, czy urodzimy syna czy córkę odpowiada Matka Natura i to ona o tym decyduje. Czy jednak, aby na pewno?

Plemniki i jajeczko
Autor: pixabay.com

Matka Natura ma ogromny wpływ na płeć naszego przyszłego potomka, ale jak twierdzą naukowcy – rodzice również odgrywają w tym znaczną rolę. Wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzą przyszli rodzice, a konkretniej ojciec. Tak naprawdę to jego chromosomy dostarczane w plemniku są brakującym elementem, które decydują o płci malucha.

Kalendarz płci

Moment poczęcia jest decydującym czynnikiem płci potomka. Plemniki, które niosą gen żeński są wolniejsze od męskich, ale za to potrafią dłużej przetrwać. Z kolei te męskie są bardzo szybkie, ale i mało trwałe. Wniosek jest taki, że jeśli pragniesz urodzić dziewczynkę, współżyj z partnerem około 40 godzin przed jajeczkowaniem. Natomiast jeśli marzysz o synu, kochaj się dokładnie w momencie owulacji. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność tej metody - jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej - w prawie 60%.

Zrównoważona dieta

By mieć wpływ na płeć malucha, nie wystarczy dbać o dietę przez kilka tygodni. Trzeba jej przestrzegać przez kilka miesięcy. By urodzić dziewczynkę, w diecie obojga rodziców nie powinno zabraknąć produktów bogatych w wapń i magnez, czyli np. mleka i jego przetworów, soi, kasz gruboziarnistych, orzechów, ryb, fasoli, czy warzyw liściastych. Natomiast jeśli chcemy przywitać na świecie synka, nasza dieta powinna składać się z sodu i potasu, które zawierają owoce cytrusowe, pomidory, banany, pestki słonecznika, czy wędliny. Ciekawostka jest, że kofeina zwiększa szybkość plemników docierających do jajeczka, dlatego warto wspomóc swoją dietę piciem kawy.

Chiński kalendarz płci

Według Chińczyków, wpływ na płeć dziecka ma wiek matki oraz moment, w którym dochodzi do zapłodnienia. Rodzice, którzy pragną mieć córeczkę powinni starać się o nią w miesiącach z literą K w nazwie. Natomiast ci, którzy marzą o męskim potomku, powinni starać się o niego w miesiącach oznaczonych literą M. Mieszkańcy Chin uważają, że metoda ta skuteczna jest w 99%, co ciekawe – Amerykanie potwierdzają jej skuteczność aż w 85% przypadków!

Jakość nasienia

Lekarze zalecają, by na kilka dni przed zapłodnieniem wstrzymać się od uprawiania miłości. Dzięki temu działaniu ejakulat będzie wówczas bardziej obfity w plemniki, a one same bardziej trwałe. Naukowcy zgodnie twierdzą, że mężczyźni, którzy żyją spokojnie, zdrowo się odżywiają i mniej stresują mają większe szanse na spłodzenie syna, a ci którym bardziej doskwiera stres mogą spodziewać się na narodzin córeczki.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat