Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Jak wybrać najlepszą spacerówkę

Artykuł

Wybór wózka dla potomka nie jest zazwyczaj dla rodziców prostą sprawą.

Najlepsza spacerowka
Autor: Materiały prasowe

Aby zakupić dla niemowlęcia odpowiedni wózek, warto „przymknąć” oczy na różnorakie reklamy tego artykułu oraz aktualne trendy, a zastanowić się, jaką spacerówkę dla dziecka chcielibyśmy posiadać, jakie powinna mieć cechy, udogodnienia, wygląd i jaką kwotę jesteśmy w stanie zapłacić, aby nabyć ten jakże użyteczny towar.

Podstawą jest, aby spacerówka spełniała obowiązujące w Polsce normy bezpieczeństwa, była praktyczna, stosunkowo lekka, cieszyła oko i aby jakość jej wykonania zadowalała nasze wymagania. Biorąc pod uwagę nasze rodzicielskie gusta, warto jednak pamiętać, że wózek spacerowy ma służyć przede wszystkim dziecku, a nie tylko wygodzie jego opiekunów. Lepiej więc wybrać jest cięższy, a z szerszym siedziskiem niż lżejszy, a taki, w którym przebywanie nie będzie sprawiało przyjemności maluchowi. Dobrze, aby spacerówka posiadała pasy bezpieczeństwa, obrotowe koła, które można blokować oraz mieściła się w bagażniku samochodu. Wiele mam chwali wózki posiadające kosze na zakupy. Ułatwia to bowiem codzienne życie z dzieckiem i uzupełnianie domowej lodówki. Coraz więcej spacerówek posiada siedziska wykonane z naturalnego materiału. Zwiększa to komfort pobytu niemowlaka w spacerówce. Aby niespodziewane opady deszczu, śniegu i silny wiatr nie dokuczały naszemu potomkowi, warto zainwestować w wózek z dużym daszkiem. Sporo produkowanych spacerówek posiada regulowane podnóżki, rozkładane oparcia, obracane siedziska.

Jeśli chcielibyśmy, żeby przyszły wózek naszego potomka posiadał te udogodnienia, dobrze właśnie za takim się rozglądać. Przy zakupie spacerówki warto wziąć pod uwagę podłoże, po jakim najczęściej będziemy się nim poruszać. Jeśli będą to leśne ścieżki i wyboiste drogi, mądrze będzie zaopatrzyć się w wózek z dużymi kołami, a jeśli chodniki czy asfalt - z małymi.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat