Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Jak wybrać dobrego pediatrę?

Artykuł

Wybór odpowiedniego pediatry, który zadba o zdrowie naszego maluszka jest bardzo ważny. Prędzej czy później będziemy musieli udać się do lekarza, ale najlepiej będzie wybrać go zanim jeszcze maluszek zacznie chorować.

Wybor dobrego pediatry
Autor: pixabay.com

Poszukiwania specjalisty rozpocznij od „przeglądu rynku”. Najlepiej będzie, jak podpytasz rodzinę, sąsiadów czy znajomych, jakiego pediatrę z czystym sumieniem mogą ci polecić. Albo po prostu poczytaj różne fora na ten temat. Nie mniej jednak lekarz, który w 100% odpowiada twojej najlepszej przyjaciółce, w ogóle może nie przypaść ci do gustu. To kwestia bardzo indywidualna.

Czym się powinnaś kierować przy wyborze pediatry:

  1. Zaufanie – decydując się na wybór lekarza, musisz mieć pewność, że posiada on odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jednak dyplom i staż pracy nie powinien być jedynym wyznacznikiem. Młodzi lekarze nie posiadają dużego doświadczenia, ale są na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia. Warto też mieć na uwadze, że nikt nie jest nieomylny i nawet najlepsi pediatrzy z wieloletnim stażem pracy, gdy tylko pojawią się wątpliwości, konsultują je z innymi specjalistami.
  2. Porozumienie – musisz mieć pewność, że zarówno ty, jak i pediatra nadajecie na tych samych falach. Przede wszystkim powinnaś mieć pewność, że jesteś dla niego partnerem w walce z chorobą i na każde, nawet najdziwniejsze pytanie powinien odpowiedzieć i rozwiać wszystkie wątpliwości.
  3. Podejście do dzieci – to chyba jedna z najważniejszych kwestii. Już przy pierwszej wizycie widać, czy lekarz lubi dzieci i czy ma do nich odpowiednie podejście. Zwróć uwagę, czy w trakcie badania twojej pociechy jest niezwykle delikatny, wyrozumiały i serdeczny.
  4. Dostępność – choroba nie wybiera, tak naprawdę nie znamy dnia ani godziny, kiedy dopadnie maluszka jakaś choroba. Zazwyczaj samopoczucie niemowlaka pogarsza się w nocy. Dlatego powinnaś mieć możliwość kontaktu z lekarzem praktycznie przez całą dobę. Pediatra powinien udostępnić Ci swój numer telefonu, abyś mogła skonsultować się w nagłym przypadku. Jest to istotne, gdyż wiele chorób przebiega intensywnie, a tego nie wolno lekceważyć pod żadnym pozorem.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat