Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak wspierać rozwój przedszkolaka”- recenzja

Artykuł

Autorka bloga „Pani Monia” dzieli się z czytelnikami wiedzą na temat rozwoju przedszkolaka, pozwalającą na skuteczne rozwiązywanie problemów, zachęcenie dziecka do kreatywnego myślenia,...

Jak wspierac rozwoj przedszkolaka
Autor: Materiały prasowe

a także na zorganizowanie wciągających i rozwijających zabaw.

Monika Sobkowiak wychodzi z prostego założenia: Każdy przedszkolak jest wulkanem energii, która znajduje odzwierciedlenie w jego rozwoju poznawczym, dzięki czemu dzieci na tym etapie ciągle poszukują nowych zainteresowań, gromadzą doświadczenia i podejmują się przeróżnych aktywności.

Dla autorki niezmiernie ważna jest świadomość, że wiedza i umiejętności zdobyte na tym etapie będą owocowały przez resztę życia dziecka. Sobkowiak przekazuje sposoby wykorzystania całego ego potencjału przedszkolaków dla lepszego i efektywniejszego rozwoju dziecka, przy czym nie ma tutaj miejsca ani na nudę, ani na szkolne zakuwanie. Jest po prostu zabawa, która uczy. Dodatkowo autorka kładzie nacisk na holistyczne postrzeganie rozwoju dziecka. Istotne są nie tylko nauka literek, ale także umiejętności radzenia sobie z emocjami, rozwój ruchowy i społeczny, rozwijanie kreatywności i analitycznego myślenia: „To pasja, entuzjazm, odwaga w pokonywaniu wyzwań i trudności”.

Blogerka czerpie swoją wiedzę z wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, gdyż sama jest przedszkolanką oraz neurologopedą. Każde z proponowanych przez nią działań poparte jest teoretycznym wstępem pozwalającym na zrozumienie potrzeb i możliwości na danym etapie rozwoju dziecka. Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające kolejnym etapom rozwoju przedszkolaków, prowadząc nas od trzeciego roku życia aż do zerówki, kiedy to dziecko przestaje być przedszkolakiem, zdobywając umiejętności funkcjonowania w szkole. Dzięki takiemu układowi „Jak wspierać…” staje się pozycją na co najmniej trzy lata, wspierającą rodzica przez długi czas.

Teraz każdy rodzic może na własną rękę sprawdzić prawdziwość założenia, że dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, stanowiąca dla niego najbardziej naturalną formę poznawania świata i działania.

Monika Sobkowiak, „Jak wspierać rozwój przedszkolaka”, Samo Sedno, Warszawa 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat