Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Jak uniknąć wszawicy?

Artykuł

Posyłając swoje dziecko do przedszkola, narażone jest ono na różne choroby i dolegliwości, między innymi może nabawić się wszy. Jak zapobiec, aby do tego nie doszło?

Dziewczynka
Autor: pixabay.com

Wiele osób mylnie twierdzi, że wszawica jest efektem braku higieny. Jest to choroba zakaźna i nawet najczystsze dziecko może ją złapać. Jedynym rozwiązaniem jest regularna i częsta kontrola stanu włosów pociechy.

Znalezienie tego robactwa bywa trudne. Zazwyczaj jednak największe skupiska występują za uszami i nad karkiem. Jeśli takie zauważymy, jak najszybciej powinnyśmy zastosować kurację szamponem lub sprayem, które zawierają silikon, wyciąg z chryzantemy, ostróżki lub wrotycza. Tego typu specyfiki od ręki dostaniemy w każdej aptece.

Po aplikacji tego specyfiku, trzeba porządnie rozczesać włosy dziecka grubym grzebieniem. Po 7-10 dniach czynność należy powtórzyć. Powtórna aplikacja preparatu pozwala na całkowitą eliminację pasożytów, dotyczy to przede wszystkim tych, które wylęgną się z jaj po pierwszym jego zastosowaniu.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat