Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak rosnę” – recenzja

Artykuł

„Pisząc historię swojego życia, nie pozwól nikomu trzymać pióra”

Jak rosne
Autor: Materiały prasowe

Taka sentencja wybrzmiewa na jednej ze stron w moim osobistym kalendarzu, w którym zapisuję rzeczy do zrobienia, ważne wydarzenia i daty itd. Rzeczywiście – ważne jest – aby przeżyć życie po swojemu; aby niczego nie żałować; aby czerpać z niego garściami i cieszyć się każdym dniem.

Jednak, aby móc trzymać swoje pióro, musi być najpierw ktoś, kto tego nauczy i tym kimś są najczęściej rodzice. Ich rola jest nie do przecenienia. To oni uczą pierwszych kroków; pierwszych słów i czynności; pokazują świat; udowadniają, jak piękna jest miłość i chwile spędzane razem. To oni zabierają na pierwsze wycieczki, siedzą przy dziecku w chorobie i trzymają za rękę. To rodzice piszą – w przenośni i dosłownie – pierwsze rozdziały w książce życia swojego dziecka…

Narodziny dziecka są momentem wyjątkowym, które zmieniają tak naprawdę wszystko. Nowy członek rodziny to nowe obowiązki, nowe doświadczenia, ale przede wszystkim… nowa miłość, której poświęcamy mnóstwo czasu i energii. Jako mama trzy i prawie dwulatka mogę powiedzieć, że ten czas płynie szybko. Za szybko. Ten rezolutny trzylatek, który buduje koparki z Duplo, jeszcze nie tak dawno temu uczył się chodzić, a ten energiczny półtoraroczny smyk, co skacze po łóżku, dopiero co się przecież urodził! „Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna” – chciałoby się powiedzieć i zatrzymać któryś z tych wspaniałych momentów na dłużej. Jest to możliwe dzięki książce „Jak rosnę”.

„Jak rosnę” to wyjątkowa, pięknie wydana książka, którą można zamienić w encyklopedię dzieciństwa pełną wspomnień, barwnych zdjęć i pięknych chwil. Album z początku zapewne będą uzupełniać rodzice, jednak podejrzewam, że przyjdzie czas, kiedy przekażą go dzieciom, aby mogły same dokończyć uzupełnianie historii swojego życia; wzbogacić je o swoje notatki, przemyślenia czy rysunki. W albumie znajduje się miejsce na informacje o rodzicach, rodzinie; o tym jak wyglądał świat przed narodzinami dziecka, do którego należy ta książka. Bardzo dużo miejsca (mniej więcej połowa albumu) zostało poświęcone dziecku do lat 3. Jest miejsce na wzmiankę o pierwszych kroczkach; o pierwszym uśmiechu, ząbku, pierwszych zabawach i wypowiadanych słowach. Znajdzie się również miejsce na opowiastki o różnych śmiesznych sytuacjach z udziałem dziecka; na wspomnienia o świętach , urodzinach, rodzinnych wyjazdach.

Uważam takie książki za coś niesamowitego. To przepiękna, namacalna, unikalna kolekcja wspomnień, która sprawi wiele radości i uzupełniającym ją rodzicom, i dziecku, które za kilkanaście lat dostanie ją w spadku i będzie mogło dowiedzieć się, jak wyglądało jego dzieciństwo. Ja, gdy tylko otrzymałam ten album, niemal natychmiast zaczęłam go uzupełniać; wywołałam sporo zdjęć i kazałam się do niego „wpisywać” dziadkom i cioci. Teraz będę się starała notować wszystko „na bieżąco”, a gdy przyjdzie pora, książka trafi w ręce Pawełka. Jeśli mój synek odziedziczył po mnie choć odrobinę ckliwego sentymentalizmu – jestem przekonana, że ten prezent uzna za najlepszy na świecie. Oczywiście dla drugiego zamówiłam już kolejny album, aby obydwaj mieli pamiątkę po dzieciństwie, które kiedyś się skończy.

Polecam!

„Jak rosnę – Książka zapisków z mojego dzieciństwa”, Familium, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat