Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Jak przyspieszyć poród?

Artykuł

Termin porodu już minął, a twojemu dziecku wcale nie jest spieszno wydostać się na świat? Co możesz zrobić, aby pomóc swojemu maluszkowi?

Jak przyspieszyc porod
Autor: pixabay.com

Dzieci są różne – jedne są już gotowe do wyjścia na świat w 38 tygodniu, a inne - cztery tygodnie później. Kiedy mija wyznaczony termin porodu, a dziecko nie pojawia się na świecie, wiele kobiet zaczyna odczuwać niepokój i chce wykorzystać naturalne sposoby przyspieszenia akcji porodowej.

Oczywiście najbardziej przyjemnym i naturalnym sposobem na przyspieszenie akcji porodowej jest współżycie seksualne, które już w starożytności uważano za najlepszą metodę indukcji porodu. Po pierwsze – pod wpływem orgazmu następują skurcze macicy, a po drugie – sperma mężczyzny zawiera hormony przyspieszające dojrzewanie szyjki macicy.

Do naturalnych metod wywoływania porodu należy również wysiłek fizyczny. Nie chodzi o to, aby bezpośrednio przed porodem ciężarna dźwigała ciężkie siaty z zakupami, myła podłogi i okna oraz wieszała firanki. Zbyt ryzykowne zachowania, upadek może spowodować fatalne dla ciężarnej konsekwencje. Jednak skuteczna aktywność, która dotleni mamę i maluszka skutecznie może przyspieszyć akcję porodową. Są to:

  • długie spacery, marsze na świeżym powietrzu,
  • przysiady,
  • ćwiczenia z piłką,
  • chodzenie po schodach.

W internecie możemy ponadto znaleźć wiele sprawdzonych porad od mam, które wywołanie porodu mają za sobą. Wśród nich możemy znaleźć: ciepłą kąpiel, jedzenie pikantnych posiłków, picie herbaty z liści malin. Wiele kobiet poleca picie oleju rycynowego, który pobudza perystaltykę jelit, a tym samym akcję porodową.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat