Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Jak przetrwać upały z niemowlakiem u boku?

Artykuł

Lato w pełni, słońce świeci mocno, a niekiedy temperatury szaleją na całego. O ile dorośli jakoś dają sobie z nimi radę, o tyle maluszki są bezradne.

Uśmiechnięte dziecko
Autor: pixa

Oto kilka sposobów jak ułatwić przetrwanie niemowlaków w upalne dni:

  1. Ubieraj malucha w przewiewne i lekkie ubrania – w grę wchodzą ubrania tylko i wyłącznie ze 100% bawełny. W bardzo upalne dni możesz z nich w ogóle zrezygnować, pieluszka całkowicie się sprawdzi.
  2. Pościel zmień na bawełnianą – kołderka powinna być lekka, w upał możesz przykrywać dziecko jedynie pieluszką tetrową. Pamiętaj, że nie wolno przegrzewać niemowlaka w trakcie snu.
  3. Klimatyzator lub wiatraczek – możesz nieco schłodzić pomieszczenie, ale ważne, żeby temperatura nie była zbyt niska. Wahania temperatur między mieszkaniem a dworem mogą wywołać przeziębienie. Jeśli chodzi o wiatraki, nie kieruj strumienia powietrza wprost na dziecko.
  4. Dbaj o nawilżenie pomieszczenia – najlepiej sprawdzi się specjalny nawilżacz powietrza, jeśli takiego nie posiadamy, można użyć zmoczonego małego ręcznika i rozwiesić przy łóżeczku. Suche powietrze może wysuszyć skórę malucha i śluzówki w nosku.
  5. Unikaj słońca w południe – nie od dzisiaj wiadomo, że słońce najmocniej świeci między godziną 11. a 15, dlatego w tym czasie warto zostać w domu. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, a przebywanie na pełnym słońcu może doprowadzić do poparzenia.
  6. Pamiętaj o filtrach ochronnych i nakryciu głowy – jeśli już koniecznie chcemy wyjść na słońce, trzeba porządnie nasmarować skórę niemowlaka filtrem z wysoką ochroną UV. Co więcej, tę czynność należy powtarzać co dwie, trzy godziny. Na głowie maluszka umieścić kapelusik i lub chustę, ale koniecznie z naturalnego, przepuszczającego powietrze materiału.
  7. Nawadnianie – Najważniejszym elementem jest dostarczanie dziecku odpowiedniej ilości płynów. Jeśli niemowlę karmione jest wyłącznie twoim mlekiem, w upały częściej przystawiaj je do piersi. Jeśli dodatkowo chcesz napoić dziecko - wybieraj wodę. Nigdy nie podawaj dziecku słodkich lub gazowanych napojów - wcale nie nawadniają organizmu, dodatkowo nie są zdrowe.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat