Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak podnieść swoje szanse na zajście w ciążę?

Artykuł

Wiele z nas marzy o pozytywnym wyniku testu ciążowego i chciałaby, aby stało się to jak najszybciej. Jak zatem możesz sobie w tym pomóc?

Podniesc szanse zajscie ciaza
Autor: freepik

Kiedy będziesz potrafiła odpowiednio odczytać w jakim momencie cyklu aktualnie się znajdujesz, podniesiesz swoje szanse na zajście w ciążę. Cykl średnio trwa od 28 do 35 dni i rozpoczyna się krwawieniem miesiączkowym, Twoje ciało uwalnia hormony, takie jak hormon folikulotropowy, które powodują wzrost komórek jajowych w jajnikach. Między 2 a 14 dniem cyklu hormony te pomagają również zagęścić wyściółkę macicy, aby przygotować ją do zapłodnienia jajeczka (etap pęcherzykowy). Między 11, a 21 dniem cyklu następuje owulacja, podczas której hormon zwany hormonem luteinizującym gwałtownie rośnie, wyzwalając uwalnianie najbardziej dojrzałego jaja. W tym samym czasie śluz szyjki macicy staje się bardziej rzadki, aby ułatwić plemnikom przedostanie się do jajeczka.

Kobiety rodzą się z określoną ilością jajeczek (1-2 miliony), ale w ciągu całego życia uwalniają ich jedynie 300-400, zazwyczaj jest to jedno jajeczko na cykl, czyli na około miesiąc. Zwykle wypuszczasz tylko jedną co miesiąc. Wiedza o tym, kiedy masz owulacje może pomóc Wam w zaplanowaniu seksu w dni z największą możliwością poczęcia. Do zapłodnienia może dojść w ciągu 24 godzin od wypuszczenia jajeczka, natomiast plemniki mogą przeżyć około 3 do 5 dni. Mówiąc prościej największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje wtedy, gdy seks następuje 1-2 dni przed owulacją. Warto również pamiętać, że codzienne uprawianie seksu może obniżyć liczbę plemników mężczyzny. Ze względu na różnice w długości cyklu każdej kobiety najlepiej skorzystać jest z tradycyjnego kalendarzyka lub aplikacji, która pomoże Ci określić, kiedy występują u Ciebie dni płodne. Jest to jednak możliwe tylko przy w miarę regularnych okresach.

Możesz również kontrolować owulację monitorując temperaturę przy użyciu specjalnych termometrów, nie jest to jednak zbyt dokładna metoda, ponieważ ciepłota Twojego ciała może się również wahać z powodu wielu innych czynników.

Bardziej dokładne są testy, które sprawdzają poziom hormonów w moczu, wykonane 1-2 dni przed spodziewaną owulacją pokażą ich wzrost. Są one jednak dość kosztowne i będą pomocne również jedynie przy regularnym miesiączkowaniu.

Wpływ na zajście w ciąże ma także Twoja waga i wiek. Nadwaga i niedowaga, zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny może znacznie obniżyć szansę na szybkie poczęcie potomka. Płodność spada również z wiekiem, zwłaszcza po przekroczeniu 35 roku życia u kobiety. Wiek może także obniżyć liczbę plemników i ich ruchliwość, a także ogólne funkcje seksualne u mężczyzn, badania jednak nie wykazały jeszcze pewnego wieku granicznego, który mógłby zwiastować kłopoty.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat