Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” - recenzja

Artykuł

Problemy dzieci często rozrastają się do monstrualnych rozmiarów i trudno sobie z nimi poradzić. Jak możemy pomóc swoim pociechom oswoić potwory i strachy?

Jak oswoic potwory
Autor: Materiały prasowe

Dziecięca literatura zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce, jednak książkom terapeutycznym staram się poświęcać jeszcze większą uwagę. Jako propagatorka wszelkich form pomocy dla naszych milusińskich, przychodzę dzisiaj do was z książką Moniki Drużyńskiej pod tytułem „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne”. Chyba każde dziecko na świecie doświadczyło w swoim życiu lęku, z którym nie potrafiło sobie poradzić. Troskliwi rodzice mimo szczerych chęci nie zawsze wiedzą jak pomóc swojemu dziecku w tak trudnych chwilach. Chociaż krótkie bajki wydają się być nie najlepszym środkiem uśmierzającym ból i niwelującym poczucie strachu, to wierzcie mi – pozory w tym przypadku naprawdę mylą. Przekonajcie się zresztą sami.

Księżniczka i Mały Książę, a właściwie Nikolina i Alek to rezolutne dzieciaki, które w niczym nie różnią się od naszych milusińskich. Bawią się ze swoimi rówieśnikami, podejmują nowe wyzwania, stawiają czoła trudnym problemom, które z początku wydają się nie do pokonania. Dzięki pomocy rodziców wszystkie dziecięce potwory, czyli: pojawienie się nowego członka rodziny, pierwszy dzień w przedszkolu, wizyta w szpitalu czy nocne koszmary, uciekają gdzie pieprz rośnie. Autorka porusza w książce także takie tematy jak: nieśmiałość, problemy z wyrażaniem złości, rozwód rodziców, niepełnosprawność czy konieczność niesienia pomocy słabszym. Proste, krótkie historyjki pokazują, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak razem z dzieckiem oswajać nawet najgroźniejsze potwory.

Opowiadania terapeutyczne Moniki Drużyńskiej służą nie tylko do czytania. Na ich podstawie można prowadzić z dziećmi rozmowy, poruszać trudne tematy, utrwalać treści za pomocą rysunków czy odgrywania scenek. Wszystkie historyjki pokazują możliwe rozwiązania dziecięcych problemów, dają możliwość okazania wsparcia dziecku, kiedy nie mamy dostępu do terapeutów czy psychologów, ale także dają okazję do częstszego spędzania wspólnego czasu w rodzinie. Podstawą pomocy niesionej najmłodszym jest miłość i to od niej musimy zaczynać. Bajki terapeutyczne to drogowskazy, które mają nas na tej wspólnej drodze pokierować.

Książka „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” powinna znaleźć się nie tylko w każdym domu, w którym wychowują się małe dzieci, ale także w przedszkolach czy placówkach oświatowych i wychowawczych. Skorzystajmy z dobrodziejstw literatury dziecięcej i okażmy wsparcie naszym milusińskim – w końcu w ten sposób będziemy budować także ich dorosłość.

Monika Drużyńska, „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne”, Wydawnictwo Skrzat 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat