Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak odzwyczaić dziecko od smoczka

Artykuł

Ten niepozorny przedmiot jest dla noworodków źródłem wielkiego szczęścia związanego z zaspokajaniem silnej potrzeby ssania.

Jak dozwyczaic dziecko smoczek
Autor: pixabay.com

Dzięki niemu karmiąca mama może chwile odetchnąć. Z kolei ortodonci i pediatrzy twierdzą, że nie powinno się przyzwyczajać dziecka do smoczka.

Pierwsze próby odebrania ulubionego gadżetu zazwyczaj kończą się krzykiem i płaczem malucha. Dlatego też powinno się to robić, kiedy dziecko jest jeszcze małe, ale zaczyna intensywnie interesować się otaczającym światem – czyli pomiędzy trzecim i szóstym miesiącem życia. Kolejnym dobrym momentem są okolice pierwszych urodzin. Samodzielność dziecka dość wyraźnie wtedy wzrasta. Większość maluchów zaczyna chodzić i odkrywać świat. Jednak wszystko zależy od rodziców - jeśli nie będziecie dawać dziecku smoczka za każdym razem kiedy zapłacze, jest szansa, że szybko sam z niego zrezygnuje.

Jednak najlepszą metodą jest ograniczenie jego użycia. Zanim zdecydujemy się podać smoczek grymaszącemu szkrabowi, postarajmy się odwrócić jego uwagę. Możliwe, że na widok jakiegoś przedmiotu maluszek zapomni o smoku. Dobrze jest również podawać go tylko w konkretnych sytuacjach, np. wyłącznie w łóżku przed samym snem.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że trzeba to robić na spokojnie i stopniowo. Odzwyczajanie powinno być procesem i nie może przebiegać w atmosferze stresu i napięcia. Nie róbmy tego, gdy dziecko jest chore lub przechodzi ważny, przełomowy okres w swoim życiu. Nie jest również zalecane stosowanie metody polegającej na maczaniu smoczka w przeróżnych niesmacznych substancjach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat