Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak oduczyć malucha spania z rodzicami?

Artykuł

Jeśli twoja pociecha polubiła spanie w waszym małżeńskim łożu i nie ma zamiaru przenieść się do własnego pokoju, mamy sposoby jak temu zaradzić.

Łóżeczko
Autor: pixabay.com

Już od drugiego roku życia rodzice powinni oduczać spania malucha w swoim łożu. Im dziecko jest starsze, tym większy jest z tym problem i trudniej mu zaakceptować tego typu zmiany. Jak odzwyczaić szkraba od rodzinnego spania?

Szczera i cierpliwa rozmowa – mimo, że na początku maluch będzie protestował, musisz cierpliwie wytłumaczyć, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Użyj argumentacji, że tak jest zwyczajnie wygodniej. Musisz pamiętać, że zawsze musisz usypiać malca w jego łóżku. Co więcej, nie kładź się przy nim, ani też nie pozwól zasypiać mu w swoim, by potem przenieść do pokoju dziecięcego. W takim przypadku maluch przebudzi się, zobaczy, że nie ma przy nim rodziców i od razu przybiegnie do waszej sypialni.

Cierpliwość i konsekwencja – jeśli wasza pociecha ma problemy z zaśnięciem, to poczytaj mu książkę, zaśpiewaj kołysankę czy zwyczajnie utul. Potem stanowczo powiedz „dobranoc: i wyjdź z pokoju. W żadnym wypadku nie reaguj na każe zawołanie. Możesz obiecać maluszkowi, że rano, w ramach rekompensaty będzie mógł przyjść do was na Przytulanki.

Nie rezygnuj zbyt pochopnie – mimo wszystko maluch ciągle przychodzi do waszej sypialni, niech jedno z was zaprowadzi dziecko do jego sypialni i zostanie tak długo, aż nie zaśnie. Niestety, musicie tak robić do skutku. Zazwyczaj dzieci po miesiącu takiego „treningu” przyzwyczajają się do nowej sytuacji i miejsca.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat