Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak narysować Zmorka?” - recenzja

Artykuł

Chociaż wyobraźnia dzieci nie zna granic, to warto stymulować jej rozwój. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie z pewnością sztuka w połączeniu z dziecięcą literaturą.

Jak narysowac zmorka
Autor: Materiały prasowe

O ile czytanie książek razem z dziećmi jest dla nas niewątpliwie czymś szalenie ważnym, także w odniesieniu do wspierania kompleksowego rozwoju (co w ogóle nie podlega dyskusji), o tyle pozycje skupiające się nie na samej literaturze, a na dziecięcej sztuce, traktujemy raczej jako zwykłą zabawę. Tymczasem dopiero łączenie kilku różnych stymulatorów pozwala osiągnąć najlepsze efekty w pracy z dzieckiem. Popularne kolorowanki nie tylko mają za zadanie wypełnić wolny czas naszym pociechom, ale przede wszystkim świetnie wpływają na rozwój ich zdolności manualnych i pobudzają wyobraźnię. Dzisiaj chcę przedstawić Wam właśnie taką książeczkę – pełną dziecięcych bogactw i inspiracji, które możecie wykorzystać w pracy ze swoimi pociechami.

Książka Piotra Woźnego pod tytułem „Jak narysować Zmorka?” to kolejna pozycja serii opowieści o przygodach sympatycznego, niebieskiego stworka. Tym razem dzieci uczą się jak rysować ulubionego bohatera. Poradnik zawiera informacje na temat przygotowania samego warsztatu, a także, krok po kroku, dokładnie wyjaśnia kolejne etapy pracy nad zmorkowym dziełem. Książka opatrzona jest licznymi rysunkami, które pokazują jak prowadzić linie. Z pozoru skomplikowany rysunek staje się przyjemną i niezwykle prostą zabawą. Na końcu książeczki znajdziemy pełny rysunek Zmorka, a także wersję dla leniwych: kontury bohatera, które dziecko może przerysować na kartkę papieru.

Sztuka to prawdziwa przyjaciółka dzieci. Wszystkie pociechy uwielbiają rysować, tworząc mniej lub bardziej abstrakcyjne dzieła sztuki. Wielką frajdę sprawia im rysowanie ulubionych bohaterów bajek, ale nie zawsze wiedzą, jak się do tego zabrać. Książka Piotra Woźnego to idealna odpowiedź na dziecięce potrzeby. Zawiera wszystkie potrzebne informacje i ilustracje, które pomogą waszym pociechom stworzyć piękny, wielobarwny rysunek. Myślę, że świetnym pomysłem jest także połączenie samego rysowania z czytaniem opowieści o sympatycznym stworku. W ten sposób będziecie jeszcze lepiej wspierać rozwój swoich dzieci. Pamiętajcie jednak, by po pracy nad rysunkiem porozmawiać z dzieckiem i zachęcić go do dalszych twórczych działań. Kto wie, być może pod waszym dachem rośnie przyszły wielki artysta? Warto poświęcić zawsze trochę czasu, by pomóc dzieciom odkrywać nie tylko świat, ale i samych siebie.

Piotr Woźny, „Jak narysować Zmorka?”, Wydawnictwo Dlaczemu 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat