Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Jak i dlaczego warto dbać o stopy?

Artykuł

Pielęgnacja stóp jest równie istotna co pielęgnacja twarzy lub dłoni. Stopy są niezwykle narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i zmiany.

Dbaj stopy popr1
Autor: Materiały zewnętrzne

Każdorazowa wymiana obuwia może kończyć się pęcherzami i otarciami. Warto zatem zatroszczyć się o stopy bez względu na porę roku i w tym celu regularnie korzystać z usług specjalistów.

Zabiegi pielęgnacyjne stóp

Jeśli stopy zdrowe, a więc nie występują na niż odparzenia, otarcia, pęcherze, modzele, jej kształt nie jest zniekształcony, a paznokcie nie wrastają, to najlepszym sposobem na piękne stopy będzie wizyta w salonie kosmetycznym i skorzystanie z usługi jaką jest pedicure kosmetyczny. Jego celem jest pielęgnacja stóp, a więc usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz zadbanie o kondycje paznokci. Jeśli jednak na stopach pojawiają się niepokojące objawy jak http://foot-med.pl/oferta/grzybica-paznokci/ czy http://foot-med.pl/zabiegi-podologiczne/wrastajacy-paznokiec-leczenie/, należy udać się do specjalisty z zakresu podologii.

Czym jest podologia?

To dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i pielęgnacją stóp. W jej zakres wchodzi nie tylko kondycja skóry, ale również układ stawowo-kostny oraz wszelkie zmiany w nim zachodzące. Dziedzina jest niezwykle młoda i powstała w wyniku niepokojących sytuacji związanych z wykonywaniem niektórych zabiegów w salonach kosmetycznych przez niedoświadczone osoby. Dzięki temu wyodrębnia się obecnie pedicure kosmetyczny polegający wyłącznie na pielęgnacji oraz pedicure podologiczny, którego celem jest i pielęgnacja i leczenie.

Podolog to osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie kierunkowe i podczas wizyty może wykonywać zabiegi związane z usuwaniem pęcherzy i brodawek, a także mające na celu przywrócić dawną kondycje stopom, które z różnych przyczyn uległy zniekształceniu.

Wizyta u podologa przebiega podobnie, jak u każdego innego specjalisty. Po rejestracji pacjentowi zakłada się kartę, a także zbiera się odpowiednią dokumentację w postaci zdjęć i notatek z przeprowadzonego z nim wywiadu. Wszystkie takie działania maja na celu właściwe zdiagnozowanie pacjenta oraz możliwość zaproponowania mu sposobu leczenia lub terapii.

Piękne stopy latem i zimą

Najczęściej do gabinetów kosmetycznych i podologicznych pacjenci zbiegają się tuż przed latem. Upalne dni zmuszają do noszenia sandałów czy klapek, a tym samym do odsłaniania stóp. Jest to oczywiście dobry argument na to, aby zadbać o swoje stopy, ale istnieje jeszcze wiele innych, które niekoniecznie związane są z porą roku. Szczególna uwagę na stan swoich stóp powinny zwrócić panie, które chodzą tylko w szpilkach. Układ ich stopu jest wtedy nienaturalnie wygięty, a spędzanie kilku lub nawet kilkunastu godzin w takiej pozycji może źle oddziaływać na kształt stopy. Równie często narażeni na urazy i kontuzje są sportowcy. Obuwie, które zakładają podczas biegania lub wykonywania innych aktywności powinno być właściwie dobrane.

Zimą stopy również narażone są na niekorzystne zmiany. Ciepłe obuwie i grube skarpety mogą być przyczyną nadmiernej potliwości, która z kolei jest przyczyną mnożenia się bakterii i grzybów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat