Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy?

Artykuł

Podróżując z małym dzieckiem w samochodzie, niezależnie od długości trasy, zawsze powinniśmy przewozić je w specjalnym foteliku.

Śpiący chłopczyk
Autor: pixabay.com

Poza tym, że narażasz życie i/lub zdrowie swojej pociechy, możesz otrzymać mandat oraz zyskać 6 punktów karnych na koncie. Przepisy wymuszają używania fotelika, jednak nie mówią o konkretnych wymogach. Podpowiemy wam, jak dobrać odpowiedni fotelik.

Według wagi i wzrostu

  • Dla niemowląt do 13 kg przeznaczone są te, w których maluch przewożony jest w pozycji półleżącej, tyłem do kierunku jazdy.
  • Dzieci w przedziale wagowym 9-18 kg (od ok. roku do 3-4 lat), powinny podróżować w fotelikach posiadających pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Pewniejsze są modele, które umożliwiają również montaż tyłem do kierunku jazdy. Jedyną ich wadą jest to, że zajmują dużo miejsca i nie mieszczą się w mniejszych samochodach.
  • Ważące od 15 do 36 kg dzieci i mierzące do 150 cm wzrostu powinny być umieszczone w fotelikach z oparciem, którego wysokość jest regulowana.

Wyniki testów

By zweryfikować, czy interesujący nas model jest bezpieczny, warto przeanalizować tabele z wynikami crashtestów przeprowadzonych przez ADAC, OEAMTC, AA Trust i ANWB. Jeśli fotelik został oceniony na minimum 3 (skala od 1 do 5), warto się nim zainteresować.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji

Nikt nie kupuje kota w worku, dlatego też zanim zdecydujesz się na zakup fotelika, przed zakupem powinno się przymierzyć i zamontować na próbę we własnym samochodzie.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat