Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Dziadkowie

Jak dbać o relacje z dziadkami?

Artykuł

Dziadkowie pełnią bardzo ważną rolę w życiu rodzinnym. Są odpowiedzialni za wychowanie dzieci w takim samym stopniu jak rodzice.

Babcia z wnukiem
Autor: pixa

Dlatego też bardzo ważne jest utrzymanie z nimi dobrych stosunków. Wydaje się to być czymś oczywistym, jednak bardzo często dziadkowie czują się zaniedbani i bezużyteczni. Oto kilka porad, jak dbać o relacje z dziadkami:

  1. Często odwiedzaj – utrzymywanie relacji na linii dziadkowie-rodzice-wnuczęta cenione są przez seniorów na wagę złota. Dlatego też zachęcaj rodziców, żeby odwiedzali wnuki nie tylko w święta. Z kolei jeśli wy wybieracie się w odwiedziny, zawsze zabierajcie maluchy ze sobą. Jeśli wasze dzieci mogą już samodzielnie poruszać się po mieście, zachęcaj je do częstych wizyt u dziadków.
  2. Doceniaj – otwarcie i głośno mów, że dziadkowie są niezastąpieni. Nie miej oporów przed chwaleniem babci, że robi najlepszą na świecie szarlotkę, zaś dziadek to prawdziwa złota rączka. Dzięki temu, dzieciaki będą miały wzór do naśladowania.
  3. Niczego nie zabraniaj – dziadkowie mają prawo do rozpieszczania swoich wnucząt. Nic się nie stanie, jak od czasu do czasu zjedzą coś słodkiego przed jedzeniem albo otrzymają w prezencie nową zabawkę. Świat się nie zawali. Poza tym, musisz nieco odpuścić w kwestii podejścia obojga dziadków do wychowania i pozwolić na wykorzystanie swoich metod wychowawczych.
  4. Nie szczędź czułości – nikomu nie trzeba mówić, że serdeczne gesty ze strony bliskich potrafią mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki dotykowi drugiej osoby wzmacnia się np. system odpornościowy, przez co rzadziej chorujemy. Jesteśmy również odporniejsi psychicznie. W związku z tym, zachęcaj swoje dzieci, aby jak najczęściej przytulało i słało buziaki w stronę dziadków, nawet jeśli są one już dorosłe.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat