Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

Jak czytanie wpływa na dzieci?

Artykuł

Dlaczego warto czytać swoim milusińskim? Powodów jest mnóstwo! Warto od niemowlęctwa zaszczepiać w dzieciach miłość do książek.

Czytanie wpywa dzieci
Autor: pixabay.com
  • Czytanie poszerza naszą wiedzę – dzięki czytaniu, mimochodem, zapamiętujemy mnóstwo informacji. Od dawna pokutuje przekonanie, że to właśnie wiedza oparta na obrazie jest najlepiej przyswajalna, ale według wielu badań – słuchanie i czytanie sprawia, że ludzie są dużo bardziej inteligentni!
  • Czytanie sprawia, że mamy bogatsze słownictwo – czytanie nie tylko poprawia nasz zasób słownictwa, ale dzięki niemu młody człowiek umie zapamiętać jak poprawnie napisać dany wyraz. Czytanie od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na rozwój mowy u dzieci. Nie zastąpi tego oglądanie telewizji i bajek, a wręcz spowolni ten proces.
  • Czytanie rozwija myślenie – czytanie aktywuje mnóstwo obszarów mózgu jednocześnie; czytanie usprawnia zapamiętywanie i koncentrację. Niejednokrotnie podczas czytania dziecko styka się z nowymi słowami, pojęciami; wiele tekstów zmusza do refleksji i dyskusji.
  • Czytanie sprzyja budowaniu więzi – dzieci, którym rodzice codziennie czytają, mają wyższą samoocenę; czują się kochane i doceniane. Wspólnie spędzony czas umacnia więzi, wywołuje rozmowy; są to często chwile wzruszenia i śmiechu.
  • Czytanie pomaga w zrozumieniu drugiego człowieka – osoby, które czytają żyją kilkakrotnie; żyją życiem bohaterów. Dzieci, którym czytamy, mają w sobie większą empatię; potrafią zrozumieć drugiego człowieka, z wrażliwością podchodzić do problemów swoich rówieśników.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat