Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy” - recenzja

Artykuł

Zabawna i przyjemna w odbiorze książka dla dzieci, która pomoże zdobyć wiedzę ze świata.

Jadwiga przygoda odkrywajastolice europy
Autor: Materiały prasowe

Książka jest zbudowana solidnie. Twarda okładka oraz kartki z grubszego papieru to duży atut jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, ponieważ zapewnia to lepszą wytrzymałość przy wielokrotnym studiowaniu lektury.

Ekipa redakcyjna czasopisma „Bazgrołki z podróży” wyrusza za granicę. Kilkuletnia redaktor naczelna – Pola, reporterka Jadwiga Przygoda oraz sławny podróżnik Franciszek Wszędobylski i jego czworonożny przyjaciel Nicpoń zwiedzają stolice Europy. Pierwszym punktem ich wycieczki jest słynna wieża Eiffla w Paryżu, a kolejnym Big Ben w Londynie. Bohaterowie odwiedzą również Fontannę di Trevi w Rzymie, Wieżę Belem w Lizbonie oraz Bramę Brandeburską w Berlinie. W każdym z wyżej wymienionych miast spotkają się z różnymi przygodami.

Książeczka przeznaczona jest dla starszych dzieci – powyżej 10 lat. Podzielona jest na pięć rozdziałów – każdy z nich to wycieczka do innego miasta. Tekstu jest dość dużo, jednak jest on urozmaicony przepięknymi, prostymi ilustracjami oraz zdjęciami. Małym mankamentem jest fakt, że treść jest nadrukowana w dwóch czcionkach i jedna z nich mogłaby stanowić problem dla młodszego odbiorcy.

Bohaterowie są sympatyczni i zabawni, a wszystkie przygody - bardzo atrakcyjne. Fabuła przedstawiona jest w przystępny sposób. Poznawanie nowych miejsc i ciekawostek z nimi związanych angażuje i porywa. Interaktywna książeczka pobudza wyobraźnię, motywuje, zachęca do nauki geografii oraz wzbogaca wiedzę. Na końcu każdego rozdziału znajdują się zdjęcia miejsc, które warto odwiedzić, kilka prostych, ciekawych zadań do wykonania oraz czyste strony, które mogą posłużyć do zapisania przemyśleń czy też odczuć małego czytelnika.

Polecam tę książkę wszystkim ciekawym świata dzieciom. Ta lektura to dowód na to, że zdobywanie nowej wiedzy może być niezwykle przyjemne i łatwe, a przy tym można się świetnie bawić. Konstrukcja oraz treść książeczki zachęca do odkrywania tajemnic miast Europy i poznania nowinek z nimi związanych.

Ewa Martynkien, „Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy”, Wydawnictwo Edipresse, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat