Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

In vitro: chłopiec czy dziewczynka?

Artykuł

Jesteście ciekawe, jakiej płci najczęściej rodzą się dzieci po zabiegu in vitro?

Niemowlak
Autor: pixabay.com

Australijscy naukowcy przeprowadzili badania, według których wynika, że po zapłodnieniu pozaustrojowym na świat przychodzi więcej chłopców.

Co ciekawe, w przypadku naturalnego poczęcia, szanse na urodzenie dziewczynki i chłopca są równe. Natomiast jeśli chodzi o urodzenie dzięki metodzie in vitro, „szala” przechyla się na korzyść chłopców. Socjologowie nie są tym faktem zachwyceni. Według nich zbyt duża populacja mężczyzn nie jest zjawiskiem pożądanym, a wręcz przeciwnie. Niebawem wielu mężczyzn, szczególnie w tych krajach, w których rodzice świadomie wybierają płeć dziecka (np. Chiny czy Indie), może w przyszłości doprowadzić do problemów ze znalezieniem partnerki.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.4/5. Oceniono 1 raz.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat