Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Hydroterapia dla ciężarnych

Artykuł

Coraz więcej kobiet oczekujących potomstwa przekonuje się do wodolecznictwa. Ma ono bowiem wiele zalet.

Hydroterapia da ciezarnych
Autor: pixabay.com

Jeśli lekarz prowadzący ciążę nie ma obiekcji, będąca w ciąży przedstawicielka płci pięknej może korzystać regularnie z odpowiednio dobranej akwaterapii. Działa ona bowiem relaksująco. Może przyczynić się też do złagodzenia ciążowych dolegliwości. Dzięki hydroterapii przyszłe mamy mogą być w ciąży aktywne, a zarazem dostarczać sobie relaksu i poprawiać samopoczucie. Kobiety ciężarne chwalą też sobie to, że dzięki pobytowi w wodzie czują się lżejsze. Jeśli lekarz nie widzi przeciwskazań, wodolecznictwo można stosować aż do porodu.

Dzięki akwaterapii można wzmocnić mięśnie brzucha, mieć lepsze krążenie, zadbać o kręgosłup, zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków i obrzęków nóg. Stosując hydroterapię można uczyć się m.in. poprawnego oddychania, napinania mięśni miednicy, wykonywać unoszenia nóg czy skrętu bioder. W trzecim trymestrze ciąży warto skorzystać z ćwiczeń przygotowujących ciężarną do wysiłku porodowego.

Warto pamiętać, że gdy ciąża ma prawidłowy przebieg, gimnastyka przyszłej mamy powinna odbywać się w wodzie o temperaturze od 28 do 33 stopni Celsjusza. Pobyt w zbyt chłodnej albo gorącej wodzie nie jest bowiem przedstawicielce płci pięknej w stanie błogosławionym wskazany. Wysiłek kobiety spodziewającej się potomka nie powinien być zbyt intensywny.

Decydując się na hydroterapię, kobieta w ciąży powinna pilnować swojego tętna i temperatury ciała. Gdy ćwicząca zauważy u siebie jakieś skutki uboczne wodolecznictwa, najlepiej od razu zaniechać wykonywania aktywności w wodzie. Dobrze też, aby przyszłe mamy trzymały się z daleka od sauny i wanien z hydromasażem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat