Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Huczy jak w ulu” - recenzja

Artykuł

Mądra i zabawna opowieść, po którą może sięgnąć zarówno chłopiec jak i dziewczynka, to wbrew pozorom nieczęsty widok na księgarnianych półkach.

Huczy jak w ulu
Autor: Materiały prasowe

Na szczęście Magdalena Kiełbowicz wydała „Huczy jak w ulu” - książkę, która śmiało mogę polecić każdemu.

Główną bohaterką jest rezolutna ośmiolatka Ula, mieszkająca w trzypiętrowej kamienicy, w której to właśnie huczy jak w ulu. Każde z pięter tego budynku zamieszkiwane jest przez ciekawych lokatorów, którzy urozmaicają życie pogodnej ośmiolatki. Oprócz Uli i jej rodziców oraz brata, na ulicy Makowej mieszkają także dziadkowie i pradziadek naszej bohaterki, wujek, pogodny szewc, ciekawska sąsiadka, a nawet przemądry pies.

Całość podzielona jest na krótkie rozdziały, w których autorka porusza naprawdę szerokie spektrum tematów: chorobę najbliższych, życie na świeczniku, kłótnie w rodzinie, konsekwencje niemądrych zachowań, czy też tęsknotę za bliskimi. Znalazło się miejsce nawet na porwanie przez piratów!

Pisarka tworzy wielobarwny i wciągający świat przedstawiony, w którym nawet bohaterowie drugiego i trzeciego planu są ciekawi i pełni życia. Niezależnie czy opisuje szewca, czy gwiazdę filmową, Kiełbowicz traktuje swoich bohaterów z jednakową uwagą i humorem.

Bez przesadnego dydaktyzmu, mądrze, dowcipnie i z dużą czułością, Kiełbowicz oprowadza nas po codzienności tej niecodziennej rodziny. Ojciec marynarz ciągle w trasie, córka z pierwszego małżeństwa, starzejący się pradziadek, dziadek, którego zdrowie jest już nie te, co kiedyś. Ci wszyscy ludzie tworzą barwny i patchworkowy obraz rodziny XXI wieku, w której nie unika się trudnych tematów, a dzieci są jej pełnoprawnymi członkami.

„Huczy jak w ulu” jest naprawdę zabawną, a przy tym niezwykle mądrą opowieścią, której kontynuacja byłaby prawdziwą gratką dla wielu czytelników, niezależnie od wieku. A Ula niewątpliwie stanie się ulubioną bohaterką niejednego dziecka.

Magdalena Kiełbowicz, „Huczy jak w ulu”, Znak emotikon, Kraków 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat