Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Horror, czyli skąd się biorą dzieci” – recenzja

Artykuł

Są autorzy, których książki można brać w ciemno, wiedząc, że są gwarancją jakości, świetnej zabawy i dobrego stylu. Do takich pisarzy należy niewątpliwie Grzegorz Kasdepke, król literatury dziecięcej.

Horror
Autor: Materiały prasowe

„Horror…” zabiera nas do pewnego przedszkola, w którym pozornie panuje spokój. Ale tylko pozornie: przedszkolaki elektryzuje wiadomość, że ich ukochana pani Miłka ma w brzuchu dziecko. Naturalną konsekwencją takiej wiadomości stają się dociekania, skąd to dziecko tam się znalazło, a w rezultacie powszechne przekonanie, że miła przedszkolanka zjada dzieci…

Zabarykadowanie się z zabawkami, baczne obserwowanie przedszkolanki oraz różne niekonwencjonalne pomysły to dopiero początek tarapatów, w które wpakują siebie i całość kadry przedszkolnej dzieciaki poważnie obawiające się o siebie i kolegów. Tymczasem nieświadoma niczego Pani Miłka, zastanawia się jak przekazać swoim podopiecznym informację, że jest w ciąży i niedługo urodzi dziecko.

Kasdepke w przyjazny i przystępny sposób pokazuje rodzicom, jak mogą podejść do tematu, który pojawia się w każdej rodzinie, a mianowicie: Skąd się biorą dzieci? Żartobliwa opowiastka kryje drugie dno, w którym opisywane są emocje towarzyszące poznawaniu tego zagadnienia oraz sposoby, na jakie mogą reagować dzieci. To książka, w której z szacunkiem podchodzi się do dziecięcego sposobu pojmowania świata, uczuć i nietuzinkowych poglądów na różne sprawy. Autor nie opowiada o bocianach, kapuście i tego typu rzeczach, lecz w sposób zrozumiały dla małego człowieka opisuje cały proces, zachodzący w organizmie kobiety i prowadzący do porodu. To doskonały wstęp do rozmowy o biologii, ale także uczuciach oraz intymności.

Jest zabawnie, pouczająco, a także pomysłowo. „Horror…” można wykorzystać jako pretekst do rozmowy z dzieckiem lub jako uzupełnienie innych lektur, mając jedynie na uwadze, że najważniejsze jest szczere podejście do naszego kilkuletniego rozmówcy, zachodzącego w głowę: Skąd w brzuchu bierze się mały człowiek?

Grzegorz Kasdpke,” Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, Nasza Księgarnia, Warszawa 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat