Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Hit internetu: Jak pewien ojciec uczy dzieci inwestowania

Artykuł

Nauczyć dzieci odpowiedniego obchodzenia się z pieniędzmi w przyszłości – bezcenne. Nic dziwnego, że metoda pewnego kreatywnego ojca z USA każdego dnia zyskuje coraz większy podziw.

Ojciec uczy inwestowania
Autor: facebook.com/humansofnewyork

Ponad 800 tysięcy polubień postu opisującego, jak pewien nowojorski ojciec uczy swoich synków wartości waluty i możliwości jej wykorzystywania, naprawdę robi wrażenie. Miejsce bezcennych lekcji zadziwia swoją prostotą: miejski park. Internauci zachwycają się jednak: w jak prosty i skuteczny sposób można wytłumaczyć kilkulatkom, co robić z pieniędzmi w życiu. Okazuje się, że wystarczy dać dziecku dolara kieszonkowego tygodniowego i poinformować je o czterech możliwościach ulokowania tej kwoty. Jakich? Sławny już ojciec zaproponował swoim synkom następujące sekcje: wydatki, oszczędności, cele charytatywne, inwestycje. Maluch co siedem dni może wybierać, do której z nich przeznaczy swoje kieszonkowe. Jeśli chłopiec wybiera „inwestowanie”, zostaje nagradzany dwoma dodatkowymi centami na każdy miesiąc. Tym sposobem zyskał już 10 dolarów. Uczony obchodzenia się z pieniędzmi kilkulatek ma jednak dobre serce i część swojego „majątku” wydał na zakup żywności dla ubogich. Ojciec malucha jest z niego bardzo dumny, bo dziecko choć ma dopiero kilka wiosen już doskonale rozumie, że trzeba pomagać innym.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat