Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Hipnoporód

Artykuł

Poród bez bólu? Dzięki autohipnozie jest to możliwe.

Hipnoporod
Autor: freepik

O hipnotycznej relaksacji podczas porodu mało kto w Polsce jeszcze słyszał. Powoli jednak zwiększa się świadomość przyszłych mam znad Wisły, co do istnienia takiego zjawiska. I bardzo dobrze. Hipnoporód ma bowiem bardzo wiele zalet. Celem jego zastosowania jest złagodzenie bólu porodowego i ułatwienie rodzącej wydanie na świat potomstwa. Hipnoporód cechuje bardzo naturalne podejście do porodu. Praktyka ta bazuje tylko i wyłącznie na naturalnych metodach radzenia sobie z cierpieniem. W grę wchodzą więc odpowiednie techniki oddychania, afirmację, masaże, techniki wizualizacyjne, kotwiczące albo tzw. głęboki relaks.

Osoby stosujące hipnoporód przyswajają także często szczegółową wiedzę na temat ludzkiego ciała i fizjologii porodu. Hipnotyczne relaksacje usprawniają wydanie na świat noworodka, pomagają pozbyć się stresu, lęków i negatywnego myślenia. Warto wiedzieć, że stosując autohipnozę, nie traci się kontaktu z rzeczywistością. Rodząca zachowuje więc pełną świadomość i cały czas może być skupiona na tym, co najważniejsze, czyli swoim dziecku. Na dobre przygotowanie się do hipnoporodu potrzeba kilka miesięcy. Im wcześniej więc ciężarna zacznie zgłębiać wiedzę o hipnotycznej relaksacji, tym więcej korzyści ma szansę z autohipnozy zaczerpnąć.

Znaną zwolenniczką hipnoporodu jest księżna Kate. Żona księcia Williama publicznie i otwarcie chwali autohipnozę. Korzystała z niej bowiem podczas wydawania na świat swoich dzieci i jest przekonana, że to właśnie ona sprawiła, że jej porody okazywały się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, niż myślała, że będą.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat