Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Hej, Jędrek! Masz cykora?” - recenzja

Artykuł

Jędrek powraca na półki księgarskie, by znowu wpaść w tarapaty, rozwiązać zagadkę kryminalną i dostarczyć nam rozrywki.

Hej jedrek masz cykora
Autor: Materiały prasowe

Najnowsze przygody niesfornego dziesięciolatka, jak zwykle, rozpoczynają się od małych kłopotów, które wraz z kolejnymi rozdziałami stają się większe, aczkolwiek, jak się okaże, możliwe do rozwiązania. Tym razem Jędrek wyrusza z przyjaciółmi na zieloną szkołę, ale nic nie jest tak, jak sobie wymarzył. Razem z dzieciakami jedzie także dyrektor szkoły, wyraźnie uprzedzony do naszego bohatera, a jakby jeszcze było mało, do zamku przyjeżdżają także szóstoklasiści, nazywani „pieszczotliwe” neandertalczykami. Możliwość odkrycia skarbów pobudzi wyobraźnię Jędrka i zmusi do działania, a odkrycie tajemniczego wejścia do lochów zapoczątkuje lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Duet Paweł Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak świetnie opanowali sztukę pisania dla młodzieży. Jest lekko, przyjemnie, ze swadą i poczuciem humoru. W całą akcję wplecionych jest mnóstwo powiedzeń, które bawią i uczą jednocześnie. Do tego fantastyczne ilustracje wykonane w czerni i bieli przywodzą na myśl komiksowe grafiki, zwłaszcza, że autorzy okrasili je krótkimi dialogami, umieszczonymi w charakterystycznych dymkach. Idealna powieść przygodowa dla młodych czytelników, którzy lubią wartką akcję, dialogi i kolorowych bohaterów. Świat widziany oczami Jędrka jest naprawdę oryginalny, a jego stosunek do starszej siostry, nazywanej Wyjcem, potrafi rozbroić nawet zaawansowanych wiekiem czytelników. Ja bawiłam się świetnie, więc zapraszam do lektury. Nie ma na co czekać: rozrywka w inteligentnej formie jest na wagę złota!

Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak, „Hej, Jędrek! Masz cykora?”, Warszawa, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4/5. Oceniono 1 raz.
Dziwny świat

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat