Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Grzywna za bałwana ulepionego przez dzieci

Artykuł

Białoruski sąd nakazał zapłacenie ponad 40 złotych matce dzieci, które ulepiły figurę ze śniegu, bo uznał bałwana za narzędzie agitacji.

Grzywna balwan
Autor: pixabay.com

Spora ilość mieszkańców Brześcia na Białorusi protestuje od dawna przeciwko budowie fabryki baterii w ich mieście. Na początku stycznia kilkadziesiąt osób zjawiło się pod siedzibą firmy, aby wyrazić swoje niezadowolenie z powodu kontrowersyjnej inwestycji. Wśród nich była pani Julia ze swoimi dziećmi. Gdy pani Niczyparuk uczestniczyła w zbiorowym proteście, potomstwo kobiety lepiło bałwana. Gdy śniegowa postać była już gotowa, pani Julia przyczepiła bałwanowi kartkę z napisem: "precz z trucizną". Za te właśnie słowa, została ukarana grzywną w wysokości 25,5 rubla, czyli ponad 40 złotych. Białoruski wymiar sprawiedliwości uznał bowiem bałwana za uczestnika nielegalnej pikiety i narzędzie agitacji.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat