Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Gry i zabawy dla dzieci” - recenzja

Artykuł

Małe dzieci to żywe złoto. Z reguły też są niezwykle żywiołowe, często trudno skupić ich uwagę na dłużej niż 10 minut. Czy za sprawą jakiejś magicznej sztuczki uda się to zmienić?

Gry i zabawy dla dzieci
Autor: Materiały prasowe

Spędzanie czasu z dzieckiem może być wspaniałą przygodą. Choć trzeba przyznać, że to przygoda, która wymaga niewyczerpanych pokładów kreatywności i cierpliwości. Nie od dziś wiadomo, że dzieci szybko się nudzą. W jaki sposób urozmaicić czas spędzony wspólnie z dzieckiem, nie pozostawiając go na pastwę bajek w telewizji, czy drogich zabawek?

Bardzo pomocna może okazać się książka Małgorzaty Cieślak „Gry i zabawy dla dzieci”. To prawdziwa kopalnia wiedzy i inspiracji na temat sposobów na spędzanie z dzieckiem wolnego czasu.

Książka jest bardzo praktycznym przewodnikiem, pozwalającym opiekunom na wybór zabaw odpowiednich do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Aby ułatwić korzystanie z tej lektury, została ona podzielona na rozdziały, z których każdy zawiera opisy zabaw dla dzieci w określonym wieku. Rozpoczynając juz od miesięcznych niemowlaków, a kończąc na wymagających pociechach powyżej trzeciego roku życia.

Co więcej, na końcu znajdziemy też podrozdziały, pozwalające na odnalezienie zabawy adekwatnej do różnych sytuacji. Mamy więc spis przykładowych zabaw podczas jazdy samochodem, podczas wyprawy do lasu, pobytu nad jeziorem, kąpieli w wannie, urodzin, itp. Warto zwrócić uwagę na to, że zawarte w książce przykłady zabaw nie wymagają użycia drogich pomocy dydaktycznych, opierają się na rekwizytach codziennego użytku lub jedynie na wyobraźni bawiących się. To bardzo proste zabawy, na które z pewnością można wymyślić też samemu, przebywając z dzieckiem. Książka uczy jednak, że nawet najprostrza codzienna czynność może stać się zabawą najlepszą pod słońcem.

„Gry i zabawy dla dzieci” Małgorzaty Cieślak to z pewnością książka, w którą powinni zaopatrzyć się młodzi rodzice i opiekunowie. Pozwala ona na odkrywanie świata oczami dziecka i czerpanie radości ze wspólnie spędzanych chwil. Przy okazji zabawy rozwijają też dziecko – między innymi jego koncentrację, kreatywność, zdolności manualne. Nauka przez zabawę to sposób sprawdzony przez wielu rodziców i opiekunów.

Małgorzata Cieślak „Gry i zabawy dla dzieci”, Nasza Księgarnia, Warszawa 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat