Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Grecki noworodek ma troje rodziców

Artykuł

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody medycznej, na świat przyszedł chłopiec, który ma genetycznie troje rodziców.

Grecki noworodek troje rodzicow
Autor: pixabay.com

Pewna grecka 32-latka bardzo chciała zostać mamą. Miała jednak ogromne trudności z zajściem w ciążę i donoszeniem dziecka. Nie pomogły nawet cztery próby in vitro. Skuteczny okazał się dopiero nowatorski sposób leczenia niepłodności, polegający na tym, że jajeczko matki łączy się z mitochondrium dawczyni i plemnikami ojca dziecka. Greccy lekarze pochwalili się światu, że dzięki ich pracy i staraniom, udało się doprowadzić do narodzin noworodka, który z punktu widzenia genetyki ma troje rodziców. Wzbudzili jednak przy tym mnóstwo kontrowersji. Metoda MST budzi bowiem wątpliwości natury etycznej oraz medycznej. Nie wiadomo, jakie ma skutki ani jak bardzo jest ryzykowna.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat