Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Gorące kąpiele i sauna w ciąży

Artykuł

Pośród przyszłych mam panuje opinia, że ciężarne kobiety nie powinny ani chodzić do sauny, ani tym bardziej zażywać gorących kąpieli.

Gorace kapiele sauna ciaza
Autor: pixabay.com

Według tej powszechnie panującej opinii, gorące kąpiele oraz korzystanie z sauny w okresie ciąży mogą podnosić ryzyko poronień. Lekarze apelują, by przez dziewięć miesięcy zastanowić się nad sposobem pielęgnacji ciała. Według badań podwyższenie temperatury wewnątrz ciała powyżej 2°C może zaszkodzić dziecku. Temperatura ciała nie powinna wzrastać powyżej 38.9 °C. Jednak każda z nas ma inną odporność na temperaturę, w tym również na gorącą wodę. Dlatego kobieta, która wcześniej zażywała gorących kąpieli przed zajściem w ciążę, jest mniej narażona na negatywne konsekwencje niż ta, która wcześniej nie praktykowała takiego sposobu pielęgnacji ciała.

Poza tym, dawniej uważano, że w czasie kąpieli bakterie mogą dostać się przez pochwę do wnętrza ciała. Dziś wiadomo, że nawet jeśli woda jest zanieczyszczona, zarazki z całą pewnością nie są w stanie dotrzeć do środka kobiecych narządów płciowych. Mimo to niektóre kobiety są zdania, że odświeżający prysznic jest lepszą opcją niż długie wylegiwanie się w wannie. Wraz z upływem czasu, kąpiel w wannie może stać się dla ciężarnej nie lada wyzwaniem. Powiększający się brzuch może utrudniać wychodzenie z wanny, dlatego trzeba zaangażować partnera do pomocy, zwłaszcza jeśli podłoga w łazience jest śliska.

Co w takim razie z korzystaniem z sauny? W trakcie ciąży lepiej zrezygnować z przebywania w tym miejscu. Zazwyczaj w trakcie przebywania w niej mogą wystąpić negatywne konsekwencje, takie jak: obniżenie ciśnienia krwi, odwodnienie czy zawroty głowy, które mogą mieć znacznie bardziej niebezpieczne skutki dla ciężarnej niż dla pozostałych osób.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat