Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Godzina mniej w pracy dzięki dziecku

Artykuł

PSL proponuje zmiany w prawie: skrócić o godzinę czas pracy każdego rodzica, którego dziecko nie przekroczyło 10. roku życia.

Godzina mniej dziecko
Autor: pixabay.com

Polscy politycy mają przeróżne pomysły, aby tylko zwiększyć poparcie społeczeństwa dla swoich partii. Najnowsza koncepcja przedstawicieli PSL spodobać się powinna rodzicom małych dzieci. Przewodniczący partii: Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział publicznie: przedstawienie projektu ustawy, w którym znajdzie się zapis o skróceniu czasu pracy rodziców dzieci do 10. roku życia o godzinę dziennie. Skutkowałoby to tym, że opiekunów kilkulatków czekałoby tylko 35 godzin wykonywania służbowych obowiązków tygodniowo, zamiast 40. Według lidera PSL byłoby to przedłużeniem przywilejów dla karmiących matek. Z godzinowego bonusu mogliby jednak korzystać także ojcowie dzieci. Gospodarka, zdaniem pomysłodawców, nie ucierpiałaby bardzo wskutek tej zmiany, a rodzice mogliby dzięki temu wcześniej odbierać potomstwo ze żłobków, przedszkoli i świetlic. Po 10. roku życia dzieci nie potrzebują tak intensywnej opieki mamy i taty, jak przed osiągnięciem tego wieku, stąd właśnie taka, a nie inna cezura proponowanego przywileju.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.3/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat