Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Głodzili dziecko, ale nie pójdą do więzienia

Artykuł

Sąd w Sydney zdecydował, że para wegan, która doprowadziła swoją córeczkę do skrajnego niedożywienia, nie zostanie pozbawiona wolności. Sporo za to popracuje społecznie.

Glodzili dziecko
Autor: pixabay.com

Mająca obecnie 3 lata córeczka pewnych Australijczyków nie miała niestety beztroskiego dzieciństwa. Jej mama i tata długo karmili ją bowiem tylko i wyłącznie produktami wegańskimi. Skutkowało to tym, że dziecko było niedożywione, za niskie jak na swój wiek, miało widoczną niedowagę, było opóźnione w rozwoju. Mimo osiągnięcia wieku 19 miesięcy, dziewczynka nie potrafiła mówić, siadać ani bawić się zabawkami. Była bezzębna i ważyła niecałe 5 kilogramów. Jej menu składało się bowiem głównie tylko z chleba, owsianki, ziemniaków, ryżu, tostów, mleka ryżowego, tofu, kaszy, masła orzechowego, owoców. Nieodpowiedzialnym rodzicom groziło 5 lat pozbawienia wolności. Sędzia zamienił im jednak niedawno karę więzienia na 300 godzin prac społecznych. Wymiar sprawiedliwości wziął bowiem m.in. pod uwagę to, że matka dziecka cierpiała na depresję.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat