Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Gigantyczna pomoc dla chorego dziecka z Małopolski

Artykuł

Takie rzeczy naprawdę się zdarzają: 8 mln złotych od ludzi dobrej woli, a do tego wsparcie polskiego Prezydenta i Premiera i lot do USA mimo zamkniętych granic.

Obdarowala pasazerow
Autor: pixabay.com

Cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni 1,5-roczny Kacperek Ryło spod Krakowa dzięki pomocy hojnych darczyńców otrzymał szansę na przejście terapii mogącej uratować mu życie. Udało się bowiem zebrać fundusze na najdroższy lek świata, niewiarygodną wręcz sumę: 8 milionów złotych. Planowano więc, że dziecko poleci wraz z rodzicami do Chicago, aby tam przeprowadzono na nim terapię genową. Problem w tym, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zamknięto w USA na miesiąc granice dla osób przybywających z Europy. Z pomocą potrzebującemu dziecku przyszły m.in. polskie władze państwowe: Prezydent i Premier. O wpuszczenie Kacperka do USA starał się też Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Dzięki ich interwencji uzyskano zgodę na przylot malca i jego rodziców do Ameryki. Kacperek przebywa więc już aktualnie w Chicago. Niedługo rozpocznie się tam jego leczenie. Trzymajcie kciuki.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat