Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Gdzie na ziemi... czyli po co komu geografia” – recenzja

Artykuł

Niezwykła książeczka w twardej oprawie. Prawdziwa skarbnica wiedzy.

Gdzie na ziemi
Autor: Materiały prasowe

Na dnie oceanów i na szczytach gór, w samym środku pustyni i w tropikalnych lasach – ciekawostki ze świata natury można znaleźć wszędzie. Niekiedy nawet nie musimy wyruszać aż tak daleko, wystarczy wybrać się nad jezioro czy po prostu spojrzeć w niebo. Szukanie przyczyn i wyjaśnienia dla zjawisk, których doświadczamy, może naprawdę wciągnąć.

I właśnie dla takich poszukiwaczy (ale też tych, którzy duszę naukowca mają w sobie dopiero odkryć) skierowana jest książka „Gdzie na ziemi... czyli po co komu geografia”. Dzięki tej książeczce okazuje się, że geografia nie jest kolejnym, bezbarwnym przedmiotem w szkole.

Na 128 stronach znaleźć można całe mnóstwo interesujących faktów: o pogodzie, rzekach, jeziorach, górach, oceanach, biegunach, wyspach, pustyniach, lasach. Znajdziecie też tu wyjaśnienie wielu zjawisk. W jaki sposób powstają katastrofy naturalne i jak są mierzone? Dlaczego wulkany wybuchają? Jak zmierzyć trzęsienie ziemi? Jak powstaje tornado? Jeśli jeszcze nie znacie odpowiedzi na te pytania, czas sięgnąć po „Gdzie na ziemi...”.

Kuba: Oceany są tu przedstawione naprawdę super! Trochę mniej podobała mi się część o wodospadach.

Ostatni rozdział poświęcony został natomiast kontynentom i państwom świata – tam można znaleźć ściągę z informacjami o stolicach czy powierzchni poszczególnych kontynentów.

Kuba: Szkoda tylko, że przy niektórych rozdziałach nie ma map z zaznaczonymi miejscami, o których piszą... To by nawet pasowało do tytułu: „Gdzie na ziemi...”

Książka pozwala zgłębić wiedzę, ale nie zarzuca czytelnika informacjami i terminami trudnymi do przyswojenia i niezrozumiałymi. Wręcz przeciwnie – napisane prostym językiem i prezentowane w formie krótkich akapitów ciekawostki zapamiętuje się niemal bezwiednie.

Kuba: Najlepsze w tym wszystkim są tabelki – wtedy można szybko wszystko znaleźć i porównać informacje, nie męcząc się przy tym.

Treść w książeczce wzbogacona została o czarno-białe, utrzymane nieco w konwencji komiksowej, ilustracje.

Kuba: Wolałbym chyba kolorowe, ale w sumie mogę je sam pomalować.

„Gdzie na ziemi... czyli po co komu geografia” to idealna książka dla młodych poszukiwaczy odpowiedzi, podróżników i tych ciekawych świata, których nie zadowala jedynie oglądanie programów przyrodniczo-dokumentalnych.

Kuba: A czy wiecie jak powstają prądy morskie..? Ja już wiem!

James Doyle, „Gdzie na ziemi... czyli po co komu geografia”, Wydawnictwo Jedność, Kielce, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat