Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Gdy przyjmujesz paracetamol będąc w ciąży

Artykuł

Jeśli spodziewasz się dziecka, koniecznie zapoznaj się z najnowszymi badaniami na temat skutków zażywania paracetamolu przez kobiety ciężarne.

Paracetamol ciaza
Autor: pixabay.com

Z opublikowanych niedawno badań specjalistów wynika, że zażywanie paracetamolu przez przyszłą mamę może rzutować na zachowanie jej potomstwa w przyszłości. Badacze są przekonani, że to właśnie kontakt z tym środkiem, może wpływać na pojawienie się nadpobudliwości u dzieci, potęgować problemy ze skupieniem uwagi oraz przyczyniać się do innych tzw. trudnych zachowań u nieletnich. Wyniki badań wskazują także, że na skutki działania paracetamolu szczególnie podatni są chłopcy. W związku z potencjalnym negatywnym wpływem tego popularnego leku na płód, zaleca się aktualnie ostrożność i rozwagę w jego stosowaniu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat