Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Gdy dziecko ma alergię na zwierzę domowe

Artykuł

Uczulenie na czworonożnych ulubieńców domu wśród dzieci to coraz powszechniejsze zjawisko.

Dziecko alergia zwierze domowe
Autor: pixabay.com

Gdy nasza pociecha często kicha, kaszle, ma trudności z oddychaniem, swędzi ją skóra, a z zaczerwienionych oczu potomka leją się łzy, może to oznaczać, że dziecko jest uczulone na zwierzęce alergeny. Posiadanie w domu psa lub kota zaczyna być wtedy ogromnym problemem. Jeśli nasz maluch jest bowiem szczególnie wrażliwy na bliską obecność czworonogów, trzeba będzie najprawdopodobniej, dla dobra dziecka, odseparować go na stałe od źródła alergii i pożegnać się na dobre z pupilem. Jeśli nie chcemy jednak pozbywać się czworonoga z domu, oddawać go w ręce znajomych lub do schroniska, możemy pozostawić go w naszym M4 i dołożyć starań, aby reakcji uczuleniowych wynikających z kontaktu z psem lub kotem było u naszej pociechy jak najmniej.

Źródłem alergenów zwierzęcych jest naskórek, ślina, mocz i odchody naszego pupila. Aby nasze dziecko nie męczyło się więc za bardzo z powodu alergii, warto dbać o zdrowie i odpowiednią higienę czworonożnego ulubieńca domu, tak aby zwierzę było zawsze czyste i regularnie kąpane. Jeśli posiadamy psa, koniecznie trzeba wtedy zadbać, o jego systematyczne strzyżenie. Nie należy pozwalać, aby zwierzak spał w łóżku z domownikami ani żeby dziecko siadało na tej samej kanapie czy fotelu, które zajmował wcześniej pies czy kot. Pościel, narzuty, koce, zasłony, dywany to potencjalne nośniki alergenów. Ich regularne pranie i czyszczenie, pomaga uniknąć wystąpienia objawów alergicznych u dziecka. Warto trzepać i prać często posłanie czworonoga, wietrzyć codziennie mieszkanie, używać odkurzaczy dla alergików. Aby nasz potomek nie cierpiał w wyniku alergii na zwierzęta, nie należy pozwalać, aby pies czy kot lizał dziecko po rękach czy twarzy. Nasza pociecha powinna także nabrać zwyczaju częstego mycia rąk w ciągu dnia. Aby dziecko nie męczyło się z powodu uczulenia na zwierzęce alergeny, domowy czworonóg nie powinien przebywać w pokoju, w którym śpi nasz potomek. Unikanie długotrwałego przebywania z czworonożnym ulubieńcem, notoryczne usuwanie alergenów z mieszkania i stosowanie się do zaleceń lekarza, powinno pomóc naszemu dziecku w niwelowaniu objawów jego alergii i cieszeniu się urokami dzieciństwa, razem z ukochanym pieskiem czy kotkiem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat