Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Franciszek – Papież tysiąca uśmiechów” - recenzja

Artykuł

Papieża Franciszka, Jorgego Maria Bergoglia wyróżnia prostota ale i uśmiech, którym obdarza swoich wiernych. stąd też właśnie tytuł utworu „Franciszek, Papież tysiąca uśmiechów”

Franciszek papiez tysiaca usmiechow
Autor: Materiały prasowe

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem wartościowej lektury dla swojego dziecka, która zbliży go do Boga i pogłębi jego wiarę to z pewnością rozważ zakup książki autorki Jolanty Reisch-Klose pod tytułem „Franciszek – Papież tysiąca uśmiechów” ilustrowanej przez Panią Monikę Zawadzką-Adamiak.

Chociaż dzieckiem nie jestem już od kilkunastu ładnych lat, to po książkę sięgnęłam z ogromną przyjemnością, a czytając ją – uświadomiłam sobie, że nasz nowy papież – Franciszek z Argentyny, a dokładnie z Buenos Aires to tak naprawdę osoba taka jak ja czy większość czytelników. Tak jak wspominałam na samym początku, charakteryzuje go prostota. Nie wyróżnia się, nie unosi pychą, a sprawowana przez niego funkcja nie zmieniła go ani odrobinę. I chociaż na temat Jorgego Maria Bergoglia przeczytać można w sieci dość kontrowersyjne opinie, moim zdaniem jest on godnym następcą Jana Pawła II.

Wracając jednak do recenzji utworu przyznać muszę, że jestem pod dużym wrażeniem i po raz kolejny nadziwić nie mogę się wydawnictwu Wilga za jakość „wypuszczanych na rynek” książek. Duży format, sztywna okładka, przejrzysta czcionka, a także kolorowe ilustracje rozbudzające dziecięcą wyobraźnię to tylko kilka plusów, które przekonały mnie do przeczytania. W stutrzydziestostronicowej książce znajdziemy m.in. historię Franciszka będącego jeszcze dzieckiem, istotne fakty z jego życia przed wyborami na papieża, a także informacje o państwie, z którego pochodzi i w którym spędził wiele lat.

W książce „Franciszek – Papież tysiąca uśmiechów” podoba mi się to, że losy naszego papieża ukazane są w konkretny sposób – to również jest człowiek, prosty, zwyczajny i taki jak my. Dla dzieciaków to bardzo ważne. Uważam, że dzięki temu „zaprzyjaźnią się” z nim i polubią Jego postać.

Pozwolę pokusić się nawet o stwierdzenie, że przedstawienie papieża „w ludzki sposób” sprawi, że maluchy utożsamiać go będą z rodzicami czy z innymi bliskimi osobami, do których mają zaufania i szacunek. Być może dla niektórych z nich stanie się autorytetem? Wzorem do naśladowania?

Moim zdaniem utwór „Franciszek – Papież tysiąca uśmiechów” to propozycja idealna na prezent komunijny zamiast Biblii. To także dobry pomysł dla katechety – wcześniej wspomniana przeze mnie duża czcionka świetnie nadaje się do samodzielnego jak również wspólnego czytania w klasie na zajęciach etyki czy religii.

Jolanta Reisch-Klose, „Franciszek – Papież tysiąca uśmiechów” wydawnictwo Wilga, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat