Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Fenomen kropli Sab Simplex

Artykuł

Kolki niemowlęce to koszmar, który spędza sen z powiek świeżo upieczonym rodzicom.

Fenomen kropli sab simplex
Autor: freepik

Brak snu i nieustanny płacz dziecka to z pewnością jedna z ciemnych stron rodzicielstwa. Nic dziwnego, że młodzi rodzice postanowili poszukać wsparcia w farmakologii i tak głośno zrobiło się na forach o niemieckim specyfiku – Sab Simplex.

Magia kropli Sab Simplex – przyjrzyjmy się ich składzie

Ten cudotwórczy lek będący wybawieniem stroskanych rodziców stał się już niemal legendą. Krople cieszące się dużą popularnością i rozpoznawalnością w sieci mają już opinię specyfiku, który odejmuje kolkę niemal od ręki. Co ciekawe ich skład nie zawiera w sobie nic zaskakującego – jest to substancja czynna simeticon. Środek ten jest skuteczny w zwalczaniu nadmiernemu gromadzeniu się gazów w jelitach czy odbijaniu. Dobrze radzi sobie także z eliminacją uczucia pełności.

Gdzie kupić?

Owiane niezwykłą sławą magiczne kropelki Sab Simplex kupić można jedynie u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech. Środek ten jest tam powszechnie dostępny i sprzedawany bez recepty. Buteleczka o pojemności 30 ml nie kosztuje więcej niż 10 euro, zwykle cena ta waha się w granicach 6–8 euro. Pomimo, że polskie apteki nie zajmują się dystrybucją kropli, przy obecnej globalizacji i popularności sklepów (a nawet i aptek) online nie jest trudno ściągnąć Sab Simplex do kraju.

Może w takim razie jakiś polski zamiennik?

Wspomniana już powyżej substancja czynna simeticon to dość powszechny środek, który nietrudno znaleźć także w polskich lekach przeznaczonych do leczenia dolegliwości gastrycznych. Zawierają go także popularne w kraju leki: Bobotic, Esputicon czy często reklamowany w telewizji Espumisan.

Fenomen kropli Sab Simplex

Nasuwa się jedno pytanie: dlaczego więc taką furorę robi lek mający w składzie dokładnie ten sam składnik co produkty krajowe? Odpowiedzi są tak naprawdę dwie. Po pierwsze, kluczową rolę odgrywa tutaj reguła niedostępności – doskwierający brak produktu napędza machnę pożądania i chęć sięgania po produkty trudno dostępne. Dużą rolę dla rosnącej popularności specyfiku odegrał także marketing szeptany, polecający sobie go wzajemnie rodzice to tzw. poczta pantoflowa, która zadziałała w tym przypadku na naprawdę szeroką skalę. Skuteczność Sab Simplex ma swoje źródło także w dawkowaniu. Według niemieckiego producenta krople stosować można już od pierwszego dnia życia, tymczasem dostępny w kraju Espumisan zalecany jest dla dzieci powyżej 1. m-ca życia. Wielkość dawki zachodniego leku to 15 kropli dodawanej do każdej butelki lub karmienia. Producent polskiego medykamentu zaleca na ulotce jego górną granicę dawkowania (znacznie mniejszą zawartość substancji czynnej), stąd też prawdopodobnie jego pozornie mniejsza skuteczność.

Należy pamiętać, że krople Sab Simplex to wciąż lek, którego stosowanie wiąże się nie tylko z określonymi na niemieckiej ulotce wskazaniami, przeciwskazaniami, ale także i możliwością wystąpienia reakcji niepożądanych. Lek ten nie jest dopuszczony jako środek farmakologiczny w Polsce co stanowi kolejny, zasadniczy problem. Co więcej, jego dystrybucja odbywa się poza apteką, nie ma więc skrupulatnej kontroli nad temperaturą i wilgotnością podczas transportu. Pomimo tylu pozytywnych opinii nie zapominajmy więc, że chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Nie lepiej skorzystać ze sprawdzonych alternatyw proponowanych w polskich aptekach?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat