Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Feluś i Gucio idą do przedszkola” - recenzja

Artykuł

Książka, która pomaga dzieciom i rodzicom przygotować się do rozpoczęcia przygody z przedszkolem.

Felus hucio przedszkole
Autor: Materiały prasowe

Feluś skończył trzy lata i po raz pierwszy wybiera się do przedszkola. Zarówno chłopiec, jak i jego rodzice są bardzo przejęci nową przygodą, która ich czeka, więc bardzo starają się do niej dobrze przygotować. Rodzinnie zapadają decyzje o wyborze poszczególnych elementów wyprawki przedszkolnej oraz o tym, co powinno znaleźć się w plecaku. Feluś nie zapomina także o swoim wiernym przyjacielu – misiu Guciu. Oboje mają wiele pytań i są bardzo przejęci. Ale już niebawem dowiedzą się jak wyglądają sale i w jakich zajęciach będą uczestniczyć. Feluś i Gucio już wiedzą, że przygotowanie jest najważniejsze.

Niedawno w moje ręce trafiła piękna książka wydawnictwa Nasza Księgarnia, która zaciekawiła mnie efektowną okładką oraz wysokiej jakości wykonaniem. Temat przedszkolny niebawem będzie dotyczył także mojej rodziny, więc postanowiłam się przekonać na ile niniejsza pozycja rzeczywiście jest w stanie przygotować nas do tego wydarzenia. Jest to opowieść o małym Felusiu, który właśnie wybiera się do przedszkola, której głównym zadaniem jest oswojenie maluchów z tym co je czeka w przedszkolu. Wartością dodatnią jest także wstęp, w którym autorka dzieli się z rodzicami wskazówkami o tym, jak pomóc dziecku oraz wyjaśnia jak ono przeżywa rozpoczęcie przedszkolnej przygody. Mimo że są to kwestie ze znaczenia, których zapewne większość mam doskonale zdaje sobie sprawę, to jednak bardzo ważne jest ich ujęcie.

„Feluś i Gucio idą do przedszkola” Katarzyny Kozłowskiej to książka, którą mogę z czystym sumieniem polecić każdej rodzinie, której pociechy wybierają się niebawem do przedszkola. W przystępny i bardzo przyjazny sposób kolejne strony oswajają maluchy z częściami dnia w przedszkolu. Znajdziemy w niej przegląd popularnych zajęć przedszkolnych: samodzielne pakowanie plecaka, wizyta w szatni, pożegnanie z rodzicami, zabawa z kolegami i koleżankami, samodzielne jedzenie, korzystanie z toalety, nauka, zabawy plastyczne, wyjście na plac zabaw, leżakowanie, gimnastyka, muzyka oraz inne. Co najważniejsze został także poruszony temat tęsknoty za mamą, która jest nieunikniona na pewnym etapie.

Oprócz wyjątkowo merytorycznego podejścia do tematu rozpoczęcia nauki w przedszkolu, książka zasługuje na uwagę także pod względem prezencji. Ilustracje wykonała Marianna Schoett, której talent wprost mnie zachwycił. Dawno nie widziałam w żadnej książce tak plastycznych, miękkich i przyjaznych ilustracji, które jednocześnie realistycznie odzwierciedlają tekst. Do każdej ilustracji dopasowany jest krótki opis z perspektywy Felusia opowiadającego nam co robi i jak się czuje. Książka ma duży format oraz składa się z twardych, sztywnych stron, dzięki czemu jest wyjątkowo trwała i przyjazna małym dzieciom.

Polecam ją wszystkim przyszłym przedszkolakom. Dzięki tej książce przedszkole przestanie wydawać się takie straszne.

Feluś i Gucio idą do przedszkola, Katarzyna Kozłowska, Nasza Księgarnia, Warszawa 2018.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat