Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Fakty na temat in vitro

Artykuł

Kilka ciekawostek o zapłodnieniu pozaustrojowym, o których warto wiedzieć.

Probówka
Autor: pixa
  1. In vitro po łacińsku oznacza „w szkle”. Używany jest w przypadku czynności odbywających się w warunkach laboratoryjnych.
  2. Liczba komórek, które obumierają wynosi ok. czternaście procent. Co ciekawe, w przypadku zwykłej ciąży, taka sytuacja sięga dwudziestu procent.
  3. W Belgii i krajach skandynawskich prawo pozwala na tworzenie poza organizmem kobiety dowolnej liczby zarodków. W przypadku nadmiernej ilości zarodków, można je oddać do „adopcji” parom, które maja problem z poczęciem potomka. Natomiast w Kostaryce istnieje całkowity zakaz stosowania in vitro.
  4. W Polsce znajduje się 18 tys. zamrożonych zarodków i nie ma kontaktu z ich biologicznymi rodzicami.
  5. 20 proc. par w wieku rozrodczym ma problemy z poczęciem dziecka. Jedną z głównych przyczyn jest późna decyzja dotycząca macierzyństwa (wśród kobiet).
  6. Najstarszą kobietą, która zdecydowała się na zabieg in vitro, to 70-letnia Hinduska, Rajo Devi. W listopadzie 2008 roku wydała na świat zdrową córkę.
  7. Pierwsze dziecko w Polsce, które przyszło na świat dzięki zapłodnieniu pozaustrojowym ma dzisiaj 21 lat. Natomiast najstarsza osoba na świecie, która urodziła się po sztucznym zapłodnieniu, ma trzydzieści lat. Dzięki in vitro na świat przyszło trzy miliony dzieci.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat